Plecak turystyczny – jak dobrze wybierać?

Jeżeli wybieramy się na daleką wycieczkę, istotną rzeczą jaką weźmiemy ze sobą jest plecak . Przy jego wyborze nie jeden z nas długo się zastanawia, który najlepiej będzie się sprawował. Chcemy, by służył nam przez długie lata, był komfortowy i zmieścił wszystko, co będzie przydatne . Niestety bywa tak, że w sytuacji przeładowania lub kupna słabego plecaka, w czasie wycieczki zdarzy się nam przykra niespodzianka. Zepsucie się plecaka potrafi doszczętnie zepsuć nam wycieczkę. A tego żaden z nas nie chce. Z tej racji zastanówmy się dobrze, przeszukajmy oferty i przede wszystkim pomyślmy, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Bardzo często spora część nas decyduje się na zakup dużego plecaka. Im większy tym lepszy, więcej wejdzie – mówimy. Lecz niestety jest to dość częsty błąd robiony przez młodych turystów. Pamiętajmy, że większe plecaki turystyczne to więcej do noszenia podczas wyprawy. Kupując za wielki plecak, skazujemy się na dużo większe zmęczenie. Każdy z nas musi dobrze przemyśleć własne wymogi i możliwości. Gdy wybieramy się na tygodniową wycieczkę na pewno nie będziemy potrzebować plecaka większego niż 70 litrów. Rozmiar plecaka zależny będzie również od rodzaju naszej wędrówki jak i również od tego, jak spora jest nasza gromada, z którą to wyruszamy w podróż. Realnie analizując sprawę, gdy idziemy na weekendową wyprawę, plecaki turystyczne o pojemności mniejszej niż 50 litrów powinny pomieścić wszystko co tylko będzie nam potrzebne. Jeżeli wyruszamy gdzieś niedaleko, spełnić swoją rolę powinien nawet trochę mniejszy, 30 litrowy plecak.

Pojemność to aczkolwiek nie wszystko. Istotną rolę gra również to, czy plecak oprócz komory głównej posiada boczne kieszenie albo inne schowki. Jeżeli przemyślanie spakujemy nasz plecak, sprytnie wykorzystamy dodatkowe schowki i kieszenie, możemy do małego plecaka włożyć naprawdę sporo rzeczy.