Pomysł na aranżację wnętrza

Jeśli jesteście posiadaczami małego pokoju i nie macie pomysłów na jego aranżację – skorzystajcie z naszych propozycji, które uwzględniają ekspozycję fotografii w pomieszczeniach. Fotografie nadają każdemu wnętrzu domowego, ciepłego charakteru – pokazują, że mamy swoje uczucia i potrzeby. Jeśli jesteście fanami przytulnych mieszkań, zapraszamy do lektury.

Pierwsza propozycja dotyczy małego pokoju nastoletniego dziecka albo młodej, dorosłej osoby. Zakładamy, że pokój jest w kształcie prostokątnym, a więc na jednej długiej ścianie znajduje się łóżko, na drugiej biurko oraz szafy i półki. Nad łóżkiem proponujemy ustawić półkę, która będzie miała dwa rzędy, a na każdym z nich będą znajdowały się fotografie. Fotografie powinny być umieszczone w takich samych ramkach w odcieniu białym i czarnym, a pokój proponujemy pomalować na jasny, błękitny kolor. Dzięki jasnym kolorom pokój wydaje się większy, a wyraźne ramki zwracają uwagę na fotografie w pokoju dobrze je eksponując.

Druga propozycja to mały salon – również proponujemy bardzo jasne kolory, być może nawet kolor biały na ścianach. Dobrze byłoby, gdyby kolory ścian ocieplał kominek. To nada każdemu wnętrzu ciepła rodzinnego. Do tego wygodne fotele i kanapa, najlepiej z dobrze kojarzącego się, przytulnego materiału. Proponujemy umieścić dużą ilość zdjęć o jednakowym wymiarze nad kominkiem. Mogą być to zdjęcia w antyramie albo też w bardzo delikatnych ramkach, które nie będą nadawały dużej wyrazistości.

Trzecia propozycja to oferta dla osób, które chciałyby mieć element fotografii u siebie
w pokoju, ale nie chciałyby skupiać na nich aż tak dużej uwagi. Zakładamy, że w niewielkim pokoju znajduje się regał, na którym stoi wazon z kwiatami. Kwiaty nie powinny być bardzo kolorowe, najlepiej trzymać się jakieś zgaszonej tonacji – na przykład fioletu. Obok wazonu idealnie będzie pasowała świeczka, a na ścianie zostanie utworzony ze zdjęć kształt przypominający pierścień. Część zdjęć powinna być pozioma, część pionowa, aby uzyskać efekt nieoczywistości i ładnie przykuwać uwagę. Dobrze byłoby, aby każde zdjęcie delikatnie na siebie nachodziło. Zobacz więcej.