Ciekawe pomysły na wystrój łazienek

Kiedyś panowała moda na to, by zamiast kupować kabinę prysznicową w salonie z akcesoriami łazienkowymi, to się je po prostu murowało. Prysznice takie wyglądały po prostu jak prysznice na salach gimnastycznych, natryski na basenach , czy w siłowniach. Murowany prysznic jest bardzo łatwo wykonać. Jeśli nasza mała łazienka posiada jakieś wnęki, to doskonałym pomysłem jest umieszczenie właśnie tam prysznica.

Wystarczy wyłożyć ściany i podłogę odpowiednimi płytkami. Wiele osób uważa, że na wystrój łazienki nie ma wpływu fakt, czy kabina prysznicowa jest murowana, czy też ma postać zwykłej kabiny. Wybierając płytki do kabiny murowanej musimy dobrze to przemyśleć. Kolor nie ma większego znaczenia, chodzi bardziej o fakturę płytek. Nie powinniśmy pod żadnym pozorem wybierać płytek podłogowych o niejednolitej strukturze. W rowkach mogą zbierać się brud i kamień. Czyszczenie prysznica może być bardzo trudne w takiej sytuacji.

Wystrój łazienki uwzględniający takie rozwiązanie może mieć wiele wariantów. W prysznicu można zamontować albo zasłonę prysznicową, albo specjalną szybę. W małej łazience taka szyba może jednak powodować spore problemy. Chodzi przede wszystkim o miejsce na otwarcie drzwi. Przy małej powierzchni musimy się liczyć z każdym centymetrem. Prysznic murowany musi wykonać profesjonalista.

Chodzi o odpowiedni spadek podłogi, ulokowanie odpływu, właściwe zamontowanie panelu prysznicowego i wielu innych. Rodziny z małymi dziećmi mogą mieć niewielkie opory przed takim rozwiązaniem. Sam musisz jednak zdecydować, jaki ma być wystrój łazienki.

Więcej na ten temat możesz przeczytać na tym blogu.