Termoizolacyjne taśmy uszczelniające

Izolacja prysznicaCzłowiek, aby dobrze funkcjonować musi mieć odpowiednie warunki do życia. Jednym z podstawowych są odpowiednie warunki termalne. Musimy mieć zapewnione ciepło, ale też niezbyt wysoką temperaturę. Z tego też powodu ludzie budują domy. Jednak w warunkach europejskich muszą być one odpowiednio izolowane, a do tego mogą nam służyć m.in. taśmy uszczelniające. Mają one nas chronić nie tylko przed wilgocią, ale także przed zmiennymi temperaturami.

Z tego też powodu niezwykle ważna jest odpowiednia izolacja naszych okien. To właśnie okna są narażone często na bardzo niskie temperatury panujące na zewnątrz, a jednocześnie poddawane ciepłu, które panuje w naszym domach. Z tego właśnie powodu okna mają podwójne szyby – nie tylko po to by było cieplej, ale właśnie po to, by pojedyncza szyba poddawana tak różnym warunkom cieplnym nie pękła. Czasem zauważamy, że w źle uszczelnionych okna między dwoma tymi szybami zbiera się woda.

Mało tego, woda czasem przedostaje się także do naszego mieszkania, nawet pomimo zastosowania dwóch szyb. A skoro przedostaje się woda, to tym bardziej przedostanie się ciepłe powietrze. Taśma uszczelniająca może nas uchronić przed zimnem, które przedostaje się do naszego mieszkania przez okna. Ci, którzy mają nieszczelne okna często narzekają, że spanie pod oknem (a często to jest to jedyne możliwe miejsce, w którym można ustawić łóżko) wiąże się z marznięciem w nocy.

Wprawdzie okna powinno się izolować już na etapie ich montażu, ale jeśli nasze stare okna również przepuszczają powietrze, z pewnością znajdziemy takie taśmy uszczelniające, które pomogą nam zaizolować już zamontowane okna.

Więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie taśmy znajdziecie tutaj.