Prezent na dzień Matki

Prezent na dzień Matki

 

Matka zajmuje szczególne miejsce w naszym życiu, to ona wydała nas na świat i spędziła z nami pierwsze miesiąca życia karmiąc własnym mlekiem, często wstawała w nocy by nas nakarmić bądź pocieszyć, gdy płakaliśmy. Gdy nadchodzi dzień matki mamy okazję się jej odwdzięczyć za okazane poświęcenie.

 

Chwila relaksu

 

Wiele z naszych mam ciągle żyje w biegu, ma do załatwienia setki różnych spraw w domu, w pracy. I do tego jeszcze ma dzieci, a często także wnuki. I każdemu z nich musi poświęcić na tyle dużo ilości czasu, że czasami brakuje go dla niej samej. Więc postarajmy się wypełnić tą lukę i wykupmy mamie pakiet do salonu Spa na masaż, albo do sauny. Sprawdźmy oczywiście wcześniej czy rzeczywiście lubi takie miejsca i chętnie znajdzie trochę czasu by się do nich wybrać i wykorzystać sprezentowany przez nas karnet.

 

Odciążyć ją

 

Tak jak wspomniałem nasze mamy często pracują na kilku etatach, liczmy także ten domowy, w końcu rzeczy same się nie wypiorą ani nie wyprasują. Obiad także nie bierze się znikąd.  We większości za te obowiązki odpowiada właśnie kobieta, dlatego dobrym pomysłem jest ją odciążyć. Możemy zrobić to na różne sposoby, możemy kupić jej jakiś przedmiot, który usprawni jej pracę. Możemy również sami wziąć na siebie część z tych obowiązków i zobowiązać się, że przez najbliższe kilka dni to Ty będziesz prasować, gotować czy sprzątać. Dzięki temu będzie miała więcej czasu dla siebie. A przecież wszystko inne możemy kupić, ale czasu niestety nie.

 

Jaki był Wasz prezent na dzień Matki w tym roku? A jaki będzie w kolejnym? Mam nadzieję, ze moje wskazówki okażą się pomocne.