Woda… zdrowia doda? Urody też!

Organizm człowieka składa się w siedemdziesięciu procentach z wody. Wodę tracimy w ciągu dnia w naturalnych procesach biologicznych: poprzez pocenie się, oddawanie moczu, a nawet… oddychanie. Dlatego tak ważne jest dostarczanie wody.

Woda dla zdrowia…

Woda jest tym, bez czego nie możemy żyć. Nie istnieje życie bez wody. To właśnie dzięki wodzie procesy biologiczne w naszym organizmie zachodzą poprawnie. Odpowiednie nawodnienie organizmu powoduje prawidłowe krążenie, wydajną pracę mózgu, odpowiednie nawilżenie stawów, wydajną pracę nerek.

Korzyści z picia wody są nie do przecenienia. Jeśli odczuwasz pragnienie, czym prędzej staraj się je zaspokoić. Uczucie pragnienia jest pierwszym objawem odwodnienia. Odwodnienie jest stanem, które może skończyć się tragicznie, a najczęstszym powikłaniem odwodnienia są zaburzenia elektrolitów.

…i urody

Woda odpowiada także za Twoją urodę! To dzięki niej przyspiesza Twój metabolizm i sprawniej spala się tłuszcz.

Co ważne, odpowiednie nawodnienie organizmu powoduje doskonałe nawilżenie skóry. Woda doskonale nawilża Twoje ciało od wewnątrz. To właśnie woda sprawia, że Twoja skóra staje się promienna. Woda jest najważniejszym, najlepszym kosmetykiem! Kosmetykiem, którego nie da się zastąpić. Żadna, nawet najdoskonalsza pielęgnacja nie zastąpi wody. Niektóre osoby myją się tylko wodą, bez użycia jakichkolwiek kosmetyków. Na temat skuteczności takiego sposobu dbania o siebie zdania są podzielone.

Oczywiście, picie wody nie zwalnia z obowiązku pielęgnacji skóry! Picie wody jest pierwszym krokiem do prawidłowego nawilżenia. Nawilżenie od zewnątrz zapewnią kremy, olejki i balsamy.