Przygotowujemy ogród do wiosny

Wiosna już zawitała w niektóre regiony naszego kraju. Dla każdego posiadacza ogrodu oznacza to rozpoczęcie prac związanych z nadejściem bardzo ciepłych dni. Po zimie spod śniegu wyszły wszystkie niedoskonałości, które zbierały się przez te kilka miesięcy. Jeżeli mamy zwierzaka, którego trzymamy na podwórku tym bardziej możemy spodziewać się sporej pracy.

Przede wszystkim musimy zająć się wszelkimi niedoskonałościami, jakie wydobyły się spod śniegu. Warto zwrócić uwagę na połamane gałęzie, które spadły pod naporem śniegu i zalegają na naszym podwórku. Jeżeli uporami się z tym problemem, pozostanie nam już tylko uprzątnięcie liści – pozostałości po jesieni, których nie zdążyliśmy zebrać, gdyż zaskoczył nas pierwszy śnieg. Po naszych pupilach zgromadziła się zapewne spora ilość odchodów. Niezbędne jest zaopatrzenie się w łopatę, wiaderko i miotłę, aby dokładnie uprzątnąć ogródek.

Należy zwrócić uwagę na pierwsze kwiaty – rosnące i kwitnące. Należy pomóc im osiągnąć doskonałość – uprzątnąć teren wokół nich, a przede wszystkim uporządkować iglaki, których użyliśmy jesienią, aby zabezpieczyć nasiona. Pierwsze dni wiosny to czas ciężkiej pracy dla każdego ogrodnika. Doprowadzenie ogródka do stanu w jakim zostawiliśmy go na okres wegetacji to długie godziny pracy.

To pierwsze plewienia, pierwsze przycinki drzewek i krzewów. Warto także „przeczesać” trawnik grabiami, aby odpowietrzyć ziemię i pozwolić trawie rosnąć. Pierwsze koszenie trawy już niedługo, dlatego kiedy do niego już dojdzie warto zapatrzeć się w środek przeciwko chwastom.

Wiosna to również najlepszy okres na zmiany w naszym ogrodzie, o tym, jak tego dokonać, dowiesz się z tego artykułu.