Rowerek stacjonarny – w czym lepszy?

crossfit

Rowerek stacjonarny – w czym lepszy, a w czym gorszy od zwykłego roweru?

Nie zajmuje dużo miejsca. Sprawia, że możesz ćwiczyć oglądając telewizję. Dla wielu ludzi jazda na rowerze stacjonarnym jest jedynym sportem. Trening na rowerku stacjonarnym nie wymaga wychodzenia z domu ani zakładania specjalnego, sportowego stroju.

Jak wybrać rowerek stacjonarny?

Jak zwykle w takich przypadkach, wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych preferencji. Warto, aby rowerek, który wybierzesz, posiadał regulowaną wysokość siodełka i pedałów. Siodełko musi być wygodne, odpowiednie dla naszej figury i dla naszych preferencji. Możesz wybrać rowerek wyposażony w dodatkowe funkcje, na przykład pulsometr.

Zalety rowerka stacjonarnego to przede wszystkim oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy, możliwość treningu przed telewizorem, w ubraniu takim, jakie nam pasuje, w czasie takim, jaki nam pasuje.

Niewątpliwą zaletą rowerka stacjonarnego jest to, że zdecydowana większość z nas może na nim trenować. Mało jest przeciwwskazań do treningu na rowerku stacjonarnym. Jeśli jednak masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem. Twój lekarz dobierze dla Ciebie najlepszą aktywność sportową.

 Co jeśli nie rowerek stacjonarny?

Jednostajny trening na rowerku stacjonarnym może nas z czasem znudzić. Jeśli nie mamy pieniędzy ani miejsca w domu na przechowywanie większej ilości sprzętów do treningu, warto wybrać jeden przyrząd, który będzie łączył w sobie zalety wielu przyrządów. Idealnym pomysłem jest orbitrek. Orbitrek to przyrząd o wielu zaletach.