Sejfy, kasy pancerne, szafy na broń, sejfy ścienne – co warto wiedzieć o sejfach? Rodzaje sejfów

Powodów, dla których warto kupić sejf jest wiele. Przede wszystkim chroni on przedmioty przed włamywaczami i niepożądanymi osobami. Jeśli podróżujemy po całym świecie, to posiadanie własnego sejfu jest nieocenionym środkiem bezpieczeństwa. Z jego pomocą można zapewnić sobie wystarczająco dużo miejsca do przechowywania cennych lub osobistych przedmiotów nie tylko w domu, ale również za granicą – czy to w swojej posiadłości, czy w wynajętym domu. Oczywiście, jeśli sejf jest wyposażony w alarm, to tym bardziej chronione będą przechowywane w nim przedmioty. Szczególną uwagę należy zwrócić na sejfy producentów, którzy oferują ubezpieczenie – mianowicie ten rodzaj produktów właśnie teraz wszedł na dobre do sprzedaży.

Rodzaje sejfów – jaki sejf wybrać? Sejfy na broń, kasy pancerne, szafy pancerne, sejfy ścienne

Na rynku dostępne są różne sejfy. Różnią się one materiałem, z którego są wykonane, rodzajem zamka i wielkością.

Najczęściej spotykane rodzaje sejfów to:

– Sejfy ognioodporne

– Kasy antywłamaniowe (sejfy na pieniądze)

– Sejf na broń

Te typy sejfów często się pokrywają, dlatego czasami trudno je rozróżnić. Gdy kupujemy na przykład kasę ognioodporną lub antywłamaniową, istnieje prawdopodobieństwo, że ten sam model zostanie również zaklasyfikowany jako sejf na broń, ponieważ jest w stanie wytrzymać wysokie ciśnienie i posiada skomplikowane systemy zamknięć. Ponadto większość sejfów ognioodpornych może być również uznana za antywłamaniowe, ponieważ posiadają one wyrafinowane zamki, choć nie zawsze tak jest, dlatego ważne jest, aby uważnie czytać opis produktu.

Co to jest kasa pancerna? Jak działają kasy pancerne?

Sejfy pancerne to rodzaj sejfów służących do przechowywania dużych ilości gotówki lub ważnych dokumentów. Kasy pancerne, inaczej nazywane sejfami na pieniądze lub szafami kasowymi, znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach, w których występuje stały, bezpośredni obrót gotówką. Kasy pancerne są więc szczególnie przydatne w sklepach. Zazwyczaj sejfy te posiadają dużą ilość wewnętrznych przegródek do przechowywania pieniędzy i biżuterii. Kasy mogą być wycofywane za pomocą kółek, dzięki czemu łatwiej jest je transportować przy przeniesieniu w inne miejsce. Kolejną cechą jest zastosowanie stali o wysokiej odporności ochronnej, zdolnej oprzeć się coraz bardziej wyrafinowanym narzędziom używanym przez przestępców w ich pracy. Takie sejfy często stają się integralną częścią wystroju wnętrza sklepu

Sejfy dzielą się na kilka kategorii w zależności od ich wielkości i przeznaczenia: Małe-sejfy wielkościowe służą do przechowywania drobnych przedmiotów, jak pieniądze lub dokumenty. Sejfy średniej wielkości są przeznaczone do przechowywania dużych przedmiotów, podobnych do sejfu. Duże sejfy (znane również jako sejfy ognioodporne) mogą zazwyczaj pomieścić wyjmowane półki, co zapewnia miejsce na większe przedmioty. Za rodzaj sejfu uważa się również całe pomieszczenie – ma ono jeszcze więcej miejsca, aby pomieścić różne przedmioty i urządzenia. Aby osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa należy wybrać sejf przeznaczony do przechowywania danego rodzaju rzeczy.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem sejfu? Sejfy na broń, szafy metalowe, szafy na broń

– Rozmiar i waga – głównym celem zakupu sejfu jest ochrona przedmiotów przed kradzieżą lub włamaniem. W tym przypadku należy pamiętać o zakupie produktu, który nie będzie zbyt łatwy do transportu przez przestępców. Jeśli mamy zamiar przechowywać większą broń zdecydowanie bardziej warto kupić szafy na broń, o większej pojemności. Do przechowania innych dużych rzeczy sprawdzą się szafy metalowe. Natomiast jeśli chodzi o dokumenty, drobne przedmioty czy biżuterie warto rozważyć kasy pancerne jak i sejfy ścienne.

– Materiał – należy pamiętać, że produkty metalowe są odporne na różnego rodzaju uderzenia, natomiast drewno lub sklejka są bardziej narażone na działanie ognia. Konieczne jest wybranie opcji w zależności od tego, co zamierzamy przechowywać w sejfie – czy będą to dokumenty, broń, pieniądze, biżuteria czy inne przedmioty. Szeroki wybór sejfów pozwala na dopasowanie go pod swoje potrzeby.

– Rodzaj zamka – istnieje kilka rodzajów zamków, z których każdy ma swoje wady i zalety. Najczęściej spotykanym typem są zamki mechaniczne. Obecnie dostępne są również zamki elektroniczne (e-locki). W tym miejscu należy pamiętać że im bardziej skomplikowany i wyszukany typ zamka, tym wyższy jego koszt a także lepszy poziom bezpieczeństwa przechowywanych przedmiotów.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/