Sposoby na bóle głowy

Sposoby na bóle głowy

 

Jest niewiele rzeczy, które nas tak denerwują jak ból głowy w najmniej sprzyjającym momencie. Potrafi on zabić często najlepiej przygotowaną zabawę czy wystąpienie. Co gorsza ciężko ukryć ten ból. Sprawdźmy, co wpłynie pozytywnie, czujemy doskwierający nam ból głowy bądź cierpimy na jego chroniczne napady.

 

Akupresura

 

Akupresura nie wymaga specjalnej wiedzy ani praktyki – każdy może się jej nauczyć i samodzielnie stosować. Poza tym ma tę zaletę, że można ją zastosować w każdej chwili. Trzeba jedynie wiedzieć, jakie punkty na ciele należy uciskać. Znalezienie tego właściwego nie jest trudne, ponieważ jest on bardziej wrażliwy na dotyk niż reszta skóry. Uciskanie go usunie napięcia i blokady mięśniowe, poprawi krążenie limfy, pobudzi wydzielanie endorfiny – hormonu zmniejszającego wrażliwość na ból. Właściwy punkt uciskamy czubkiem kciuka lub palca wskazującego ok. 20 razy przez 2 minuty. Miejsce masowania zależy od tego, gdzie odczuwasz ból.

Aromaterapia

 

Aromaterapia może być skuteczna w leczenie bólu głowy – cząsteczki olejków eterycznych pobudzają receptory zapachowe w mózgu, uruchamiając wytwarzanie przeciwbólowych endorfin. Olejki można wykorzystywać w inhalacjach, masażach oraz łączyć inhalacje aromatyczne z innymi metodami. Szczególnie polecane na ból głowy są olejki bazyliowe, geraniowe, miętowe, lawendowe oraz hyzopowe. Najlepiej wcierać je w miejsca, w których doskwiera nam ból

 

Obie metody z pewnością pozyskają zwolenników naturalnych metod walki z bólem głowy i ludzi, dla których życie blisko oraz w harmonii z naturą jest bardzo ważne. Jednak inni także powinni spróbować tych metod. Z pewnością im nie zaszkodzą.