Stepper, czyli spacer po domu

Stepper, spacerujemy po domu

Gdy za oknem obecna jest jesienna plucha i szaruga, a padający deszcz skutecznie uniemożliwia spacerowanie, nawet największym śmiałkom z pomocą przychodzi steeper. Niektórzy zapytają, a cóż to takiego? Inni powiedzą, że przyrząd ten nie poprawi naszej kondycji. Czy naprawdę tak jest? Przekonaj się sam!

Stepper to niewielkich rozmiarów przyrząd pozwalający na skuteczny trening cardio oraz dbanie o mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Fakt ten sprawia, że po urządzenie sięgają przede wszystkim kobiety. Niewątpliwą zaletą steppera jest możliwość wykonywania ćwiczeń podczas oglądania telewizji czy słuchania ulubionej audycji. Wystarczy wejść na urządzenie i zacząć ćwiczyć, nic prostszego! Kolejnym atutem jest cena, na tle innych przyrządów ćwiczeniowych, steeper jest względnie tani. Podstawowe modele dostępne są na rynku już od 150 zł.

Jaki jeszcze wpływ na nasze ciało ma steeper?

Redukuje cellulit, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia mięsnie. Są to rezultaty, których poszukuje każda kobieta dbająca o swoje ciało.

Jak często trenować?

Początkowo zaleca się około 20-minutowy trening, 3 razy w ciągu tygodnia. 10-minutowy trening prowadzony w średnio intensywnym tempie pozwala na utratę nawet 100 kalorii. Regularne 10-minutowe ćwiczenia pozwalają na redukcję cellulitu i skuteczną budowę sylwetki. Jeśli stwierdzimy, że nasze ciało gotowe jest na bardziej intensywny trening, żaden problem! Pamiętajmy, że ćwiczymy w domu i sami ustalamy sobie czas na ćwiczenia.

Czy opłaca się zakup steepera? Z pewnością tak, jest to idealne urozmaicenie naszego „domowego” treningu. Niewielkie rozmiary, niska cena oraz widoczne efekty skutecznie zachęcają do kupna. Czy warto? Zdecydowanie! Zobacz więcej.