Top 3 najmodniejsze koloryzacje w tym sezonie, które Cię odmłodzą

Nie trzeba wcale sięgać po medycynę estetyczną, by zachować młodość. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na chirurgię plastyczną, by dobrze czuć się w swoim ciele. Czasami małe zmiany mogą dać naprawdę duże i dobre efekty. Dziś przedstawimy Wam top 3 najmodniejsze koloryzacje w tym sezonie, które odmładzają.

koloryzacja

Top 1: platynowy blond i pixie cut

Blondy są zawsze w modzie. Jednocześnie wcale nie muszą być nudne i bez charakteru. Wcale też nie trzeba mieć jasnej oprawy oczu i jasnej skóry, by zdecydować się na taką koloryzację. Doskonałym wyborem jest choćby koloryzacja platynowy blond, gdzie włosy mają bardzo chłodny odcień przechodzący wręcz z odcienie srebra. Jest on obłędny i rzeczywiście sprawia, że można poczuć się naprawdę pewną siebie. Na tym jego zalety się nie kończą, gdyż koloryzacja odmładza i dodaje charakteru. Platynowy blond warto połączyć z fryzurą pixie cut, gdzie boki są krótkie, za to przód i góra mają długość 4-5 cm. Wadą koloryzacji jest fakt, że pasma żółkną, stąd należy wybierać szampony, odżywki oraz maski przeznaczone do włosów w zimnym odcieniu. W składzie poza ceramidami powinny znaleźć się małe fioletowe pigmenty. A gdy pojawią się odrosty, to nie oznacza, że ponownie musicie zdecydować się na rozjaśnianie, gdyż wystarczy tylko wybrać tonowanie, które świetnie odświeża kolor.

Top 2: miodowy brąz i long bob

Kolor brązowy wcale nie musi być nudny czy też pospolity. Wręcz przeciwnie koloryzacje mogą zachwycać. Na pewno w zestawieniu najmodniejszych trendów w koloryzacji, które do tego odmładzają nie może zabraknąć koloru miodowy brąz. Warto połączyć go z fryzurę long bob, gdzie włosy z przodu sięgają na 4-5 cm poniżej linii ramion, zaś włosy z tyłu sięgają końca długości szyi. się Dobrym wyborem będzie koloryzacja jasny brąz farba bez amoniaku. Jest ona zdecydowanie delikatniejsza niż farby z amoniakiem. Sprawdzi się do włosów zniszczonych czy bardzo przesuszonych. Jednocześnie jej zapach nie jest bardzo intensywny, przez to mogą ją stosować nawet kobiety w pierwszym trymestrze ciąży. O włosy w kolorze brązowym także trzeba dbać. Wymagają one wzmocnienia i nawilżanie. Jednocześnie, aby kolor dłużej się trzymał trzeba wybrać odżywki z maski z dodatkiem kakao i miodu.

Top 3: koloryzacja włosy mushroom i włosy długie cieniowane

Czasami moda potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie. Ale trzeba przyznać, że w tym sezonie trendy we fryzjerstwie są naprawdę ciekawe i eleganckie. Na uwagę zasługuje koloryzacja mushroom, która ma w sobie nieco nonszalancji i sporo elegancji, ale też nie jest pospolita. Na czym dokładnie polega? Już tłumaczymy. Podstawą są włosy brązowe w odcieniu zimnym, ale i ziemistym. Właśnie na nie nakłada się refleksy. Przy czym duże znaczenie ma właśnie połączenie owych refleksów, bo tylko wtedy uzyskacie optymalny efekt. Należy połączyć odcienie brązu, popielatej szarości i odrobinę fioletu. Dzięki temu uzyskuje się tak dobry efekt. Włosy wydają się też lekkie i gęstsze. Koloryzacja świetnie pasuje do długich cieniowanych włosów, które mają tendencję do skrętu. Zawsze też można go wydobyć, stosując suszarkę z dyfuzorem. Również taka koloryzacja będzie się wypłukiwać. W takim przypadku zamiast kolejnego farbowania, lepiej zdecydować się na tonowanie włosów. Toner w przeciwieństwie do farby nie wnika we włosy, lecz je oblepia, co nie powoduje ich uszkodzenia.