TOP romanse książki – co chętnie czytamy?

Książki z popularnego gatunku romanse są w coraz częściej wybieraną lekturą na długie wieczory, po którą z największa przyjemnością sięgają przede wszystkim kobiety. To właśnie książki romanse, dzięki charakterystycznemu, lekkiemu i przyjemnemu w odbiorze stylowi pisania i fabule, pozwalają czytelniczkom odprężyć się po stresującym dniu, zrelaksować z dala od myślenia o szarej codzienności i zanurzyć w opowieść o losach romantycznych bohaterów. Jakie romanse cieszą się największym uznaniem w naszym kraju w Polsce?

TOP romanse – te książki warto przeczytać

Na topowej liście preferowanych przez kobiety TOP  książek romansów, wyróżnić można zdecydowane klasyki gatunku (nieco już oderwane od aktualnej rzeczywistości, ale wciąż czarujące swoim stylem i emocjami, jakie wzbudzają):

Wichrowe Wzgórza – Emily Bronte
Duma i uprzedzenie – Jane Austen
Romeo i Julia – William Szekspir

Naturalnie w takim TOP zestawieniu z półki romanse książki znajdziemy także setki pozycji znacznie mniej rozpoznawanych ale i zdecydowanie bardziej współczesnych niż w/w. Współczesne romanse mają coraz mocniej rosnące grono czytelniczek. Wśród nich  zainteresowaniem cieszą się m.in.

1. Amanda – Nora Roberts
2. Pozory mylą – Diana Palmer
3. Cień wiatru – Carlos Ruiz Zafón
4. Miłosny kontrakt – Kate Hewittt
5. S@motość w sieci – Janusz Leon Wiśniewski
6. Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę – Kirsty Moseley
7. Pamiętnik – Nicholas Sparks
8. Ucieczka Lady Evelynn – Denise Lynn
9. Spotkamy się pod drzewem ombu – Santa Montefiore
10. Desperado – Diana Palmer

Jednocześnie warto tu zwrócić uwagę, że w dziale książki romanse znajdują się obecnie miliony interesujących pozycji pasujących różnym preferencjom czytelniczek,  dlatego dla wielu z nich powyższy TOP książek romansów może być  zupełnie inny, co jest absolutnie oczywiste.

Romantyczne książki w niesamowity sposób przenoszą czytające je osoby w zdecydowanie piękniejszy świat związków i relacji damsko-męskich, prawdziwej miłości za którą tęsknimy na co dzień i wyjątkowych uniesień.