Czy warto wynajmować magazyny samoobsługowe?

Rynek magazynów samoobsługowych w Polsce jest dość młody, lecz rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczy o tym stale rosnące zapotrzebowanie na boksy magazynowe zgłaszane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne.

Magazyny samoobsługowe – inwestycje z potencjałem

Magazyny samoobsługowe wciąż cieszą się w Polsce mianem niszowych, niemniej przybywa ich z każdym rokiem. Największym rynkiem w kraju jest pod tym względem Warszawa, ale inne duże ośrodki jej nie ustępują. Nie tylko bowiem w stolicy można wynająć samoobsługowy magazyn. Szczecin, Wrocław, Kraków czy Poznań to przykłady innych miast, gdzie omawiane rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje. Z punktu widzenia firm udostępniających na wynajem boksy magazynowe są to inwestycje odznaczające się ogromnym potencjałem. Dzieje się tak z paru powodów – przede wszystkim dlatego, że nie każda firma czy tym bardziej osoba prywatna jest w stanie pozwolić sobie na wynajem tradycyjnego magazynu.

Magazyny samoobsługowe – dlaczego to się opłaca?

Dla klienta wynajmującego magazyn samoobsługowy liczą się w głównej mierze wygoda oraz nieograniczony dostęp do magazynu. Korzystać z nich można przez całą dobę przez wszystkie dni tygodnia. Ogromną zaletą tego typu magazynów jest opcja wynajmu na krótki termin, np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 7 dni. Wielkość boksu da się bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Są one świetnym rozwiązaniem m.in. podczas przeprowadzki, remontu, zmiany siedziby firmy czy dłuższego wyjazdu. Sporo osób czy przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem miejsca, gdzie w bezpiecznych warunkach da się przechować mienie na określony czas, np. nie każdy mieszkaniec bloku dysponuje własną komórką lokatorską, a ograniczona przestrzeń mieszkań nie pozwala na gromadzenie zbyt dużej ilości rzeczy.

Magazyny samoobsługowe – ile to kosztuje?

W miastach takich jak Szczecin czy Poznań stawka netto za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi przeciętnie ok. 100 zł. W Warszawie waha się średnio od 80 zł do 130 zł za miesiąc.