Toster czy opiekacz – co wybrać?

ID-100173461

Toster czy opiekacz – co wybrać? Czym się różnią?

Jeśli wahasz się między wyborem tostera a opiekacza to znak, że musisz dokładnie poznać funkcję i przeznaczenie każdego z tych przyrządów.

 Toster – specyfikacja

Toster to przyrząd do opiekania. W tosterze najczęściej przyrządza się tosty. Kupując toster, zwróćmy uwagę na jego moc (podaną w watach); liczbę szczelin (im więcej szczelin, tym więcej tostów można przygotować naraz); szerokość szczelin; długość kabla; łatwość czyszczenia (ważna dla zachowania higieny); obudowę (najtrwalsze obudowy to obudowy metalowe, jeśli chcemy wybrać obudowę plastikową, pamiętajmy, aby była wykonana z plastiku dobrej jakości). Zwróćmy także uwagę na to, czy nasz upatrzony toster jest atestowany. Atest to gwarancja bezpieczeństwa.

 Opiekacz – specyfikacja

Dobry opiekacz to znakomite ułatwienie przygotowywania posiłków. Opiekacz składa się z dwóch, składanych płyt. Między te płyty wkładamy żywność, którą chcemy odgrzać. Wybierając dobry opiekacz, zwróćmy uwagę na jego moc (jak w przypadku tostera, podaną w watach); na miejsce w opiekaczu (im więcej miejsca, tym więcej żywności można odgrzać jednocześnie); a także na jego funkcjonalność. Obecnie na rynku możemy spotkać opiekacze… z funkcją grillowania czy przyrządzania gofrów.

 Podsumowanie naszego zestawienia

Toster pozwala na zrobienie doskonałych tostów, natomiast opiekacz dobrej jakości pozwoli nam na szybkie odgrzanie pizzy czy zapiekanki, a także przyrządzenie gofrów i potraw grillowanych.