Cechy jakie powinien posiadać trade agent

współpraca biznesowa

Zawód pośrednika handlowego jest pracą dla wytrwałych i odważnych, pewnych siebie osób. Nie każdy może zostać agentem, gdyż dobre chęci nie wystarczą w tej materii. Tu potrzeba mieć szereg umiejętności by współpraca biznesowa z klientami, jak i kontrahentami układała się pomyślnie.

Wiele cech można nabyć poprzez ciężką prące w szkołach, na studiach, czy licznych szkoleniach. Niestety wszystkiego nauczyć się po prostu nie da. Specyficzna praca jaką jest pośrednictwo handlowe niesie za sobą wiele wyzwań, którym należy stawić czoła. Jest to praca wykończająca fizycznie i psychicznie. Agenci pracują w terenie, nie raz z dala od domu i bliskich, muszą być więc samodzielni i zorganizowani, a także umieć sobie radzić w przeróżnych sytuacjach, spowodowanych prozą życia, jak zepsute auto, czy brak miejsc noclegowych w hotelu.

Trade agent musi wyglądać zawsze na wypoczętego i zrelaksowanego, gdyż wiele zależy po prostu od jego aparycji. Agent musi być twardy i nieustępliwy, dążyć do zdobycia wyznaczonego mu celu, tylko wtedy może liczyć na sukces w tym zawodzie. Dodatkową cechą psychiczną rasowego handlowca będzie konsekwencja w działaniach. Podczas rozmowy z klientem lub kontrahentem powinien wyglądać na relaksowanego, wypoczętego i uśmiechniętego, zadowolonego z życia człowieka, mimo ewentualnego zmęczenia lub stresu.

Powinien być zwarty i gotowy do działania o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, czy są święta, czy wakacje. Agent obligatoryjnie musi pogodzić obowiązki rodzinne z pracą, a to wymaga perfekcyjnej organizacji dnia codziennego.

Bartek – klient biznesowy serwisu www.duotrade.com.pl