Udany wieczór panieński

Tradycja wieczoru panieńskiego trwa od bardzo dawna, ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś zmienić. Większość osób nie czułoby wagi samego ślubu, jeżeli nie poprzedziłby go właśnie wieczór panieński. Dlaczego jest on taki ważny dla niektórych?

Wieczór panieński nazywany jest ostatnią nocą wolności. Mówi się, że po ślubie życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo, więc na panieńskim każdej przyszłej pannie młodej powinny puścić hamulce i należy jej się nieco szaleństwa. Impreza ma miejsce zwykle tydzień przed ślubem i zrzesza najbliższe damskie grono głównej zainteresowanej, a samą organizacją zajmuje się świadek. Bardzo często zamawiany jest striptizer, torty z nutką erotyzmu lub też w podobnym tonie gadżety, które mają niejako przypominać, że panna młoda wkrótce zostanie uwięziona w ramionach tylko jednego mężczyzny i tylko z nim czekają ją miłosne uniesienia. Nie może zabraknąć prezentów, bowiem one, wraz ze wspomnieniami, zostaną pamiątką tej szalonej nocy.

Ważnym jest, aby nie przesadzać z procentami. Owszem, zazwyczaj są one nieodzownym elementem tego typu imprez i pozwalają na uatrakcyjnienie zabawy, gdyż pod wpływem napojów wyskokowych panny są odważniejsze, przez co wieczór może być ciekawszy. Ale należy znać umiar. Przesadzenie z napojami wysokoprocentowymi skończy się złym samopoczuciem, nagłym zakończeniem imprezy oraz gorzkim rozczarowaniem. Sugeruje się, aby w tę wyjątkową noc zorganizować gry i urozmaicenia, które odróżnią ten wieczór od innych. Dobrym pomysłem są wycieczki za miasto lub też wykupienie jakiegoś ciekawego karnetu – nauka tańca lub lot paralotnią. Wtedy będziemy mieć pewność, że przyszła panna młoda na długo zapamięta takie przeżycie.