Wiata garażowa: sposób na tanie miejsce na samochód

wiaty-garazoweOchrona pojazdów mechanicznych przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak opady atmosferyczne czy silne wiatry, ma duże znaczenie dla przedłużenia ich funkcjonalności. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na postawienie garażu, których zabezpieczałby samochód przed uszkodzeniami lub niszczeniem powodowanym wilgocią czy uderzeniami gradu bądź spadających gałęzi.  Co w sytuacji, gdy mamy ograniczone możliwości finansowe?

Tradycyjny garaż murowany oprócz projektu i znacznych kosztów budowy, wymaga wielu przygotowań związanych z licznymi pozwoleniami, co w dużym stopniu wpływa na czas trwania takiej inwestycji.

Dobrą alternatywą dla standardowego garażu jest wiata garażowa CGT Konstrukcje stalowe, która jest szybka w montażu, nie wymaga wylewania fundamentów, a może z powodzeniem ochraniać pojazdy o każdej porze roku.

Wiata garażowa jest konstrukcją, której postawienie nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, więc nie zmusza do ingerencji w dotychczasowy krajobraz i następuje w krótkim czasie od złożenia zamówienia.

Kolejnym atutem wiat garażowych jest fakt, że ich wielkość można skrzętnie dopasować do rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Daje to pewność, że zagospodarowane zostanie dokładnie tyle miejsca, ile jest potrzebne do skutecznego zabezpieczenia pojazdów. Niemniej jednak, wiaty mogą być tworzone dla jednego pojazdu, jak i dla kilku samochodów. Taka opcja sprawdzi się głównie w przypadku klientów chcących zapewnić ochronę pojazdów nie tylko swoich, ale też rodziny czy często zapraszanych gości. Ponadto możliwość określenia rozmiaru wiaty umożliwia przygotowanie konstrukcji, która spełni typową rolę garażu, czyli będzie służyła również jako miejsce przechowywania rowerów, narzędzi czy innych przedmiotów, dla których brakuje miejsca w domu.

Warto również dodać, że postawienie wiaty garażowej jest opcją tańszą od standardowego garażu. Mimo niskich kosztów, wiara garażowa CGT Konstrukcje stalowe wykonana jest w materiałów najwyższej jakości. Wytrzymałe blachy i przemyślane sposoby ich łączenia sprawiają, że wiata posłuży przez wiele sezonów.

extra.pl