Wybieramy kontroler do gier wyścigowych

Jak wybrać odpowiedni kontroler do gier wyścigowych, czyli kierownicę? Należy kierować się kilka różnymi aspektami i każdemu nadać odpowiednią hierarchię wartości. Ustalenie priorytetów bywa kluczowe nie tylko dla samych konsumentów, ale również dla osób zajmujących się produkcją tego rodzaju sprzętu.

Kierownica jest bardzo specyficznym kontrolerem, służy bowiem jedynie do rozgrywek skupiających na sobie wyścigi samochodowe. Dla osób, które rzadko korzystają z tego rodzaju gier, zakup kierownicy nie będzie koniecznością, ale z pewnością bardzo miłym dodatkiem
i urozmaiceniem rozgrywki. Przy wyborze swojego kontrolera najlepiej kierować się marką. Nie tyle samym modelem, co producentem, który odpowiada za wykonanie sprzętu. Jest to niezwykle ważne, aby dokonać odpowiedniego zakupu i w pełni czerpać z możliwości oferowanych nam przez kontroler. Niektóre tańsze marki nie do końca potrafią na tyle wyważyć swój sprzęt, aby był on
w pełni kompatybilny z ruchami zaprojektowanymi w grach komputerowych. Tańsze kierownice nie posiadają dodatkowo pedałów oraz drążka skrzyni biegów, co przy niektórych grach ma ogromne znaczenie. Pełen komplet pozwoli poczuć się, jak za sterami prawdziwej maszyny – tym bardziej, jeśli nabyliśmy nie tyle grę wyścigową, co symulator.

Pamiętajmy, że bardzo ważna przy zakupie jest również gwarancja jakości oraz ewentualny serwis urządzenia. Wiele osób decydujących się na tańsze modele musi serwisować je za granicą, co w konsekwencji powoduje, że potrafią być w naprawie przez dłuższy czas pozostawiając gracza bez kontrolera w ręku. Warto wybierać takie sklepy, w których otrzymamy fachową poradę oraz gwarancję do zakupionego towaru. Zobacz więcej.