Zaczynasz grę w golfa? Zobacz, jak wybrać odzież do golfa!


Chociaż w Polsce golf nie jest jeszcze tak popularny, jak np. za oceanem, to z roku na rok grono jego sympatyków się powiększa.

Planujesz rozpoczęcie swojej przygody z tym sportem? Zobacz, w jaką odzież golfową warto wyposażyć się na start.

.

Ubranie do golfa:

  • Historia mody golfowej
  • Elementy ubrania golfowego
  • Dodatki do stroju do golfa

Skąd wzięły się kanony mody golfowej?

Obecnie golf jest sportem, który łączy osoby z najróżniejszych środowisk. Początkowo stanowił jednak rozrywkę dla tych z najzasobniejszym portfelem. Potyczki na polu golfowym stanowiły doskonałą okazję do spotkań towarzyskich. To zaś wymagało ustalenia określonego dress codu. 

Choć od tych czasów minęło już wiele lat, tradycja bardzo mocno zakorzeniła się w tym środowisku. Z tego powodu golfiści celują zawsze w konkretny rodzaj odzieży sportowej, co niesie za sobą dwie korzyści:

  • pozwala zbudować poczucie przynależności do elitarnej społeczności golfistów,
  • zapewnia optymalną swobodę ruchów, tak istotną przy trenowaniu mocnych zamachów zza głowy.

Odzież do golfa – podstawowe elementy

Nawet jeśli nie wiesz jeszcze, czy połkniesz bakcyla i zaczniesz regularnie odwiedzać pole golfowe, warto zainwestować od razu w profesjonalny strój golfisty. Kroje takich ubrań są na tyle uniwersalne, że w razie potrzeby założysz je też później na inne okazje. Pozwolą Ci jednak lepiej wczuć się w klimat i czerpać więcej przyjemności z tego sportu. Klasyczna odzież do golfa powinna składać się z takich elementów, jak:

  • spodnie do golfa – najlepiej postaw na luźne spodnie, które nie opinają się mocno na sylwetce ani w wyprostowanej, ani w mocno pochylonej pozycji czy nawet w przykucu,
  • koszulka do golfa – w tej roli doskonale odnajdzie się klasyczna koszulka z kołnierzem typu polo. Luźny krój i stonowana, jasna kolorystyka będą uznane za wybór w dobrym guście,
  • buty do golfa – powinny spełniać normy wyznaczane przez zarząd pola golfowego, aby zapobiegać niszczeniu trawnika. W cenie będą tak elastyczna podeszwa, jak miękkie, nieobcierające wnętrze, które oszczędzi Ci bolesnych odcisków nawet po całym dniu chodzenia.

Wybór ubrań dla golfistów w sklepach ogólnosportowych może być dość ograniczony. Chcąc ułatwić sobie zakupy, warto postawić od razu na profesjonalną odzież do golfa: https://www.palmar.co/pl/collections/golf. Kupując produkty z metką Made in Poland, wspierasz rodzimy biznes, ograniczasz własny ślad węglowy, a do tego zyskujesz odzież najwyższej jakości – wykonaną z materiałów, które będą Ci służyć przez długi czas.

Jakimi dodatkami uzupełnić ubranie golfowe?

Chociaż z powyższym zestawem możesz już śmiało wyruszyć na pole golfowe i zdobywać kolejne dołki, uzupełnienie takiej garderoby odpowiednimi dodatkami zapewni Ci jeszcze większy komfort podczas gry. Szczególnie przydatna może okazać się czapka z daszkiem – lub też sam daszek, jeśli nie przepadasz za noszeniem nakryć głowy. Osłoni Cię przed słońcem świecącym wprost w oczy i zapewni doskonałą widoczność nawet pod słońce.

Wbrew pozorom, podczas gry w golfa i chodzenia po ogromnym terenie pola golfowego można się nieźle zmęczyć. Możesz więc spodziewać się tego, że trochę się spocisz. Frotka na nadgarstku pomoże osuszyć czoło i skupić się na grze.