Zadbaj o stopy latem

Zadbaj o stopy latem

 

Każda kobieta chce być piękna. Dlatego dba o siebie codziennie używając różnego rodzaju kremów do twarzy, bardzo popularne są też balsamy do całego ciała. Ponadto staramy się też dbać o nasze włosy i paznokcie stąd ciągłe wizyty u fryzjera i kosmetyczki, które nie zawsze są przyjemne, a zwłaszcza te ostatnie. O ile nie zapomina się o pielęgnacji twarzy czy paznokci, czasami idą w zapomnienie nasze stopy, które przecież też są bardzo ważne, z całą pewnością w okresach letnich, gdy ulubionym obuwiem są sandały, klapki czy półbuty. Oto kilka porad jak samej urządzić sobie spa dla naszych stóp, by były odżywione i ładnie się prezentowały.

 

Paznokcie u stóp

 

Na początku naszej pielęgnacji najlepiej zająć się paznokciami u stóp. Do obcinania paznokci najbardziej odpowiednie są cążki mające zaokrągloną powierzchnię tnącą. Dzięki temu nie powodują pękania płytki, która jest znacznie twardsza niż u rąk. Skróć paznokcie tak, by odrobinę wystawały poza opuszki palców – mają je bowiem chronić przed urazami. Boki płytki opiłuj, lekko je zaokrąglając – ale ostrożnie, bo jeśli zrobisz to zbyt głęboko, paznokcie zaczną boleśnie wrastać w ciało. Następnie usuń zgrubiały naskórek, ścierając go gruboziarnistą tarką.

 

Odciski i nagniotki

 

Ileż to razy w naszym życiu nabawiliśmy się odcisków na nogach? Są różne powody ich powstawania. Najczęściej jednak mamy z nimi do czynienia, gdy zakupimy nowe buty i trzeba je „rozchodzić”. Jak najlepiej zniwelować niechciane odciski? Wymocz stopy, osusz je i naklej na odcisk plaster lub posmaruj go płynem na odciski. Po 2–3 dniach znów wymocz stopy i zetrzyj tarką lub pumeksem zrogowaciałą skórę wokół odcisku – jego rdzeń powinien dać się usunąć podczas tego zabiegu. Jeśli nie, powtórz całą procedurę lub zgłoś się po profesjonalną poradę do lekarza…