Jaki wybrać rower,co warto wiedzieć

Jaki wybrać rower?

 

No właśnie, jaki wybrać rower, czy bmx czy może holenderkę, a może jeszcze inny typ roweru? Zastanówmy się, do czego będziemy rower wykorzystywali i zadecydujmy właściwie, nie ulegając żadnym modom i trendom, które i w tej branży są obecne.

 

Cena

 

Oczywiście, możemy kupić rower za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy, jeśli jesteście profesjonalistami, to pewnie tyle wydacie, jeśli nawet nie więcej. Jednak prawdopodobnie wtedy nie czytalibyście tego artykułu. Jeśli czytają go także profesjonaliści, to bardzo cieszę, się za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Ale wracając do ceny dobry rower możemy spokojnie kupić za około jeden tysiąc złotych, a często na promocjach znajdziecie i tańsze bardzo dobre rowery. Na aukcjach, bądź portalach ogłoszeniowych znajdziecie również rowery używane. Przyjrzycie im się dokładnie, bo czasem można znaleźć prawdziwe perełki jak i rowery nadające się jedynie na złom. Natomiast ich ceny są bardzo przyzwoite i juz za 200 złoty czasem uda nam się kupić 2-3 letni prawdziwego króla szos.

 

Gdzie będziemy jeździć?

 

Czy często jeździmy po lasach i polach, czy może tylko ograniczamy się do asfaltowych dróg. Ma to duże znaczenie przy wyborze roweru. Jeśli wybieramy bardziej wyboiste ścieżki, przydadzą nam się amortyzatory, dzięki którym nie odczujemy tak mocno nierówności terenu. Ważna jest także rama, szczególnie dla tych pasjonatów kolarstwa lubiących się rozpędzić na drodze, ale też i innych, bo każdy rodzaj roweru ma swoją dopasowaną ramę. W szosowych są one dużo większa niż w innych modelach. Ważne jest także by jej rozmiar dostosować do swojego wzrostu, zapewni to nam odpowiednią możliwość balansowania ciałem.