Zadbaj o zdrowie w czasie wakacji

Lato powróciło mimo ciągnącego się w nieskończoność czasu wyczekiwania. Ciepłe dni, przerywane od czasu do czasu deszczami, obdarzają nas promykami słońca. Wypatrując ochłody i odpoczynku sięgamy po różne sposoby, aby poczuć wygodę w czasie letnich dni. Pierwszą i główną rzeczą, która nas w wtedy wspomaga bywają okulary przeciwsłoneczne.

Temat oślepiającego słońca jest bardzo dotkliwy. Promienie słońca skutecznie komplikują jazdę samochodem albo na rowerze, zmniejszając bezpieczenstwo na drodze. Celem zapewnienia komfortu, zaleca się kierowcom stosowanie specjalnych okularów przeciwsłonecznych. Zwracam uwagę na stwierdzenie specjalne okulary, gdyż znacząca większość standardowych szkieł miast wspomagać, jest w stanie zaszkodzić rażonemu poprzez słońce kierowcy.

Bezpieczne okulary nie tylko ściemniają nam obraz przed oczami, ale i posiadają filtry chroniące oczy przed podrażnieniem wzroku, a w szczególnych warunkach przed jego stratą. Nabywając okulary zwróćmy na ten fakt uwagę. Zdecydowana większość szkieł pomimo dostarczenia wrażenia ulgi, nie ochronią oczu przed niezwykle szkodliwym promieniowaniem.

Wśród producentów będących na polskim rynku wymienić możemy okulary Brenda lub Arctica. Fischer, Rossignol. Wszelkie z nich na 100% posiadają własne wady i zalety, a na 100% nie zaliczają się do tanich. Pamiętać jednak trzeba, że w tak delikatnej sprawie jaką jest ludzki wzrok nie powinno się oszczędzać. Czas wakacji to nie tyle błogosławieństwo, na które wyczekiwaliśmy całe 356 dni, to również okres niezliczonych zagrożeń. Wypoczywając nie zapominajmy o dbaniu o swe zdrowie, które niestety mamy jedynie jedno.