Zalety jazdy na rowerze

Zalety jazdy na rowerze

W ostatnich latach obserwujemy coraz większe zagęszczenie rowerzystów, czy to tylko moda, czy coś więcej? Wsiadając na rower będziesz zdrowy, zadowolony, ekologiczny i na topie!

Rower to relaks

Wracasz z pracy, jesteś zmęczony psychicznie i fizycznie, zjadasz obiad, ogarniasz obowiązki domowe i w ramach relaksu zamiast przed telewizorem siadasz na rower. Wystarczy godzinka pedałowania, aby uwolnić głowę od natłoku myśli, dotlenić organizm, co w efekcie powoduje uwolnienie się endorfin, przyjemne samopoczucie na resztę dnia i zdrowszy sen.

Rower to zdrowie

Każda forma ruchu to zdrowie, dlatego odpowiedzialny człowiek dbający o siebie zawsze znajdzie czas na odrobinę aktywności fizycznej. Przesiądźmy się zatem z samochodów na rowery jadąc do pracy, czy na zakupy. W większych miastach omijając korki szybciej i przyjemniej dotrzemy do celu. Dodatkowo nie wyprodukujemy spalin, co również wyjdzie wszystkim na zdrowie. Czyli zrobimy coś pożytecznego dla siebie i dla środowiska.

Rower to przygoda

Nic tak nie zbliża ludzi jak trudy wspólnej podróży. Zaplanujmy trasę na miarę naszej kondycji fizycznej, nie porywajmy się z motyką na słońce, aby nikogo nie zrazić do rowerowych wycieczek. Wystarczy odpowiedni ekwipunek, czyli obowiązkowo picie, jedzenie, podstawowy zestaw narzędzi rowerowych, zapasowe dętki, apteczka, pozytywne nastawienie i ruszamy. Kto był na takiej eskapadzie z pewnością złapie bakcyla i z przyjemnością będzie planował kolejne wycieczki.