Zielone soki – od czego zacząć?

Zielone soki – od czego zacząć?
Wiele osób, gdy słyszy o zielonych sokach czy koktajlach, krzywi się i pyta z niedowierzaniem czy to aby na pewno jest smaczne? Otóż takie soki są nie dość, że smaczne, to również bardzo zdrowe.

Szpinak, jarmuż…

 

Od jakiego soku zacząć? Od takiego, w którym nie dominuje smak szpinaku czy jarmużu. Zacznijmy zatem od takich, w których jest dużo innych dodatków: banan, kiwi czy pomarańcza. Do sporządzenia takich soków jako jednego ze składników używa się jakiegoś płynu, np. wody czy mleka migdałowego, na pierwszy sok jednak najbardziej odpowiedni jest sok pomarańczowy. Jak już się przekonamy do tego rodzaju napojów, sok pomarańczowy można śmiało zastąpić czymś innym. Najlepszym zielonym koktajlem jest ten zrobiony ze szpinaku, bananów i dodatku wody. Smak szpinaku w tym połączeniu nie jest dominujący, dzięki temu jest najbardziej odpowiedni dla osób początkujących.

 

Lemoniada ogórkowa

 

Jeśli nadal nie przekonuje was idea zielonych soków, to spróbujcie lemoniady ogórkowej. Wariacji na jej temat jest mnóstwo, zaczynając po prostu od zalania wodą pokrojonych w plasterki ogórków, po dodawanie najróżniejszych owoców, takich jak cytryna i limonka. Lemoniada taka jest idealna na upalne dni ze względu na to, że szybko orzeźwia i nawadnia nasz organizm, a przy tym ma naprawdę bardzo delikatny smak.

 

Mamy nadzieję, że przekonaliście się do warzywnych, zielonych soków i chętniej będziecie odkrywać nowe smaki. Sezon wiosenno-letni to najlepszy czas na wprowadzenie tego typu napojów do diety. Osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy oraz oczyścić organizm, z pewnością powinny sięgnąć po zielone soki.