Zwariowane melodie jako wartość edukacyjna

Zwariowane melodie to seria krótkich, animowanych filmów, stworzonych przez amerykańską wytwórnię filmową Warner Bross. Kreskówki te opowiadają o przygodach wielu różnych, zabawnych, animowanych postaci. Kreskówki te mają wartość edukacyjną. Wśród postaci wymienić można: królika Bugsa, kaczora Duffy’ego, myśliwego Elmera Fudd’a, małego kanarka Tweety, kota Sylwestra, świniaka Porky’ego.

Postacie

Królik Bugs jest małym, szarym, sprytnym królikiem, który kocha marchewki. Każdą napotkaną osobę, pyta: „Co jest, doktorku?”
Kaczor Duffy jest małym, czarnym kaczorem. Ma wredny charakter, jednak jest przy okazji bardzo sprytnym i inteligentnym przedstawicielem swojego gatunku.
Elmer Fudd jest łysym i nieporadnym myśliwym, którego największym marzeniem jest upolować królika i kaczora. Jego charakterystyczną cechą jest wada wymowy, która powoduje, że zamiast litery R wymawia literę Ł, na przykład 'łoweł’.
Prosiak Porky jest małym, różowym prosiaczkiem, którego wycofany i lękliwy charakter skutkuje jąkaniem się. Prosiaczek ten jest najstarszą, wymyśloną przez Warner Bross postacią.
Kojot i Struś Pędziwiatr to kolejni bohaterowie Warner Bross. Akcja kreskówek z ich udziałem dzieje się na wielkim, skalistym terenie.
Kojot jest geniuszem, który cały swój umysłowy potencjał wykorzystuje do tego, by złapać Strusia Pędziwiatra. Struś Pędziwiatr zawsze pod koniec odcinka ucieka z pułapki Kojota. Struś jest najszybszym stworzeniem na ziemi.
Tweety to mały, słodki, żółty kanarek, mieszkający w przestronnej klatce. Gdy widzi kota Sylwestra, wymawia słynne słowa: „Chyba widziałem kotecka! Dobrze mi się zdawało, widziałem Kotecka”. W języku angielskim słowa te poprzez swoją fonetyczną wymowę, naśladują dźwięk kanarka.
Kot Sylwester jest czarno-białym, inteligentnym kotem. Największym marzeniem Sylwestra jest złapanie i zjedzenie Tweety’ego. Obie te postaci mieszkają razem z babcią, która jest światowej sławy detektywem.

Wartość kreskówek Warner Bros

Wartość kreskówek Warner Bros może wydawać się nieistotna, jednak każda z tych bajek kończy się morałem. Wszystkie kreskówki, w których głównym bohaterem jest Królik Bugs, mają za zadanie uświadomić dziecku, że nie warto być zanadto wścibskim.