Gry i zabawy na plaży

Lato, wakacje, urlop, plaża, morze to wszystko w połączeniu równa się – zabawie. Czy jest tu ktoś, kto o tym nie marzy codziennie wstając do pracy – wątpliwa sprawa.

Pogoda dopisuje, więc pakujesz torbę, zabierasz dzieci i ruszasz na rozgrzaną słońcem plażę. Dzieciaki szaleją, sama radość, ale gdy minie pierwsza wakacyjna euforia, może trochę zawiać nudą. Zaplanuj kilka zabaw z dziećmi. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które zachwycą maluchy i jednocześnie sprawią, że poczujesz się znowu dzieckiem! Sama przyjemność.

Zabawa w piratów szukających skarbów

Jeśli od parkingu czy hotelu do plaży jest spory kawałek, dziecko szybko może się zniechęcić, zacznie być niegrzeczne i marudzić. Zaproponuj mu w momencie krytycznym zabawę w piratów, którzy szukają skarbów. Wystarczy zwykła torba śniadaniowa, jako kufer na cenne znaleziska, niech dziecko znajduje piękne kamienie, ciekawie wyglądające przedmioty, będą to skarby, które po powrocie do domu będą miłym wspomnieniem wakacji.

Podniebne szybowanie

Nad morzem pogoda bywa często wietrzna. Dobrą propozycją zabawy jest puszczanie latawców. Jeszcze w domu zaangażuj malca do zrobienia własnego latawca – szybowca. Udekorujcie go. Ważne, aby był lekki i miał sporą rozpiętość, zapewni to lepszą nośność.

Trochę sportu

Gry i zabawy ruchowe to coś, co dzieciaki kochają. Zabierzcie ze sobą talerz do rzucania, piłkę plażową do gry na lądzie i w wodzie. Przyda się również materac do skoków do wody, oczywiście pod okiem rodzica. Akcesoria te gwarantują świetną zabawę!

Wodna wojna

Świetnym rozwiązaniem dla chłopców i ich tatusiów jest wodna wojna. Jak ją zorganizować? To proste: wystarczy zabrać ze sobą pistolety na wodę, wystarczą te, których używamy w lany poniedziałek! Zabawa i uśmiechy gwarantowane.

Budowle z piasku

Tej formy zabawy tłumaczyć nie trzeba. Co nam będzie potrzebne? Wiaderko, łopatka oraz kilka foremek i co najważniejsze – wyobraźnia! Budowanie zamków, które otacza fosa z mostem zwodzonym, to wspaniała zabawa. Do budowli można wykorzystać dosłownie wszystko, co nas otacza – patyczki, kamienie, wodę. Możliwości jest wiele, nie ma ograniczeń.

Aktywności na plaży nigdy dość, wymyślanie zabaw to fantastyczna rzecz. Wspólne chwile zapewnią niezapomniane wakacje i są gwarancją tego, że będą udane. Warto więc zaangażować się w taką rozrywkę nim dzieci dorosną! Zobacz więcej.