Akcesoria niezbędne do gry w paintball

Paintball to rodzaj gry zespołowej, która polega na walce pomiędzy sobą. Walka odbywa się przy użyciu specjalnych markerów. Markery to urządzenia zbliżone do broni pneumatycznej, których zadaniem jest wyrzucenie kulek z farbą i trafienie w rywala, jednocześnie oznaczając go, jako cel zaliczony.

Historia paintballa sięga do lat 50 XX wieku, chociaż w Polsce tak naprawdę popularny jest od niedawna. W miarę rozpowszechniania się informacji na temat gry, tego rodzaju rozrywka zyskiwała coraz to szerszą popularność, aż wreszcie w ciągu ostatnich kilku lat stała się jedną
z najpopularniejszych gier na całym świecie.

Zasady bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych elementów całej gry. Ponieważ markery potrafią być niebezpieczne, najważniejsze jest posiadanie kasku i maski ochronnej na twarz. Bardzo często proponuje się także zakładanie grubych materiałów i specjalnych uniformów na siebie, aby nie narazić się na dodatkowe uszkodzenia. Pamiętać należy o tym, że po trafieniu markerem może zostać siniak, wszystko zależy od odległości trafienia, ubioru oraz wytrzymałości organizmu na uszkodzenia. To nie jest zabawa dla każdego – z pewnością w grze nie sprawdzą się dzieci oraz osoby mało odporne na ból.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje gry – jest to tak zwany speedball oraz woodball. Pierwsza wersja, to wersja sportowa – odbywa się na ograniczonym terenie, na którym ustawione są sztuczne przeszkody. Druga z opcji nosi miano gry w naturalnych warunkach, w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych i tym podobnych miejscach. W zależności od tego, która forma rozgrywki bardziej nam odpowiada, możemy wybierać pomiędzy wersją tradycyjną, a sportową. Do gry niezbędne są różnego rodzaju akcesoria. Jakie? Przeczytasz tutaj.