Aparaty – jaką kartę wybrać?

Wadą aparatów jest mała pamięć wbudowana, która pozwala na robienie minimalnej liczby zdjęć. Kupując aparat od razu warto zapytać sprzedawcę o kartę pamięci do wybranego sprzętu. Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, w której trzeba zrobić jeszcze kilka zdjęć, a nagle kończy nam się miejsce w pamięci. Dlatego tak ważny jest zakup zewnętrznej karty pamięci.

Pojemność

Wybierając kartę do aparatu należy zwrócić szczególną uwagę na prędkość transmisji danych. Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno lustrzanki, karta, w którą powinniśmy się zaopatrzyć, nie może mieć pojemności mniejszej niż 2 GB. Aparatom kompaktowym wystarczy już zdecydowanie 1-2 GB pamięci. Na rynku jest kilka rodzajów kart, mają one różną wielkość, pojemność i prędkość. Ważne jest to, że idąc do sklepu nie możemy kupić pierwszej lepszej karty, ponieważ może ona nie pasować do gniazda wybranego aparatu.

Zastanawiasz się, jaka karta pasuje do Twojego sprzętu?

Są dwa wyjścia, albo przeczytasz instrukcje obsługi, albo spojrzysz na symbol, który zazwyczaj znajduje się przy wejściu na kartę. Urządzenia firmy Olympus i Fujifilm nie obsługują innych kart, tylko karty Pictured Card, których pojemność nie przekracza 2 GB. Warto wziąć to pod uwagę wybierając sprzęt tych marek. Największą popularnością wśród kart pamięci i niewątpliwym liderem jest firma Sandisk. Karty tego producenta są niemalże nieawaryjne, a ponieważ konkurencja rynkowa jest bardzo duża, to i ceny są bardziej przystępne.

Gdzie kupić?

Podczas zakupu aparatu najlepiej poprosić sprzedawcę o szczegółową instrukcję obsługi aparatu. Zanim dokonamy transakcji powinniśmy wiedzieć, gdzie wkłada się baterię, jak się ją ładuje, oraz jak i gdzie wymienia się kartę pamięci. W tym celu najlepiej udać się do firmowego sklepu. Jeśli natomiast znamy specyfikację pożądanego aparatu i chcemy zaoszczędzić, warto skorzystać z porównywarki internetowej oraz opinii użytkowników w Internecie. Jest wiele sklepów online, w których bez problemu zakupimy odpowiedni sprzęt w korzystnej cenie. Dotyczy to również wszystkich akcesoriów niezbędnych do swobodnego korzystania z nowo zakupionego aparatu. Karty pamięci, statywy, pokrowce i inne elementy z pewnością znajdziemy w większości sklepów internetowych. Jak zacząć przygodę z fotografią? Zobacz więcej.