Biegasz? Potrzebujesz odpowiednich butów

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na temat tempa biegania. Bieganie jest coraz popularniejszym sportem. Jednak wiele osób nadal niepoprawnie uprawia tę dyscyplinę, chociaż w sieci można znaleźć sporo inspirujących i rzeczowych artykułów na ten temat. Jeśli jeszcze nie trafiłeś na artykuł, który mówiłby o intensywności biegania, zachęcamy do lektury.

Dla osób rzetelnie podchodzących do tematu z pewnością nie będzie nowością fakt, że biegać powinno się w tempie spokojnym. Bieganie intensywne przez dłuższy czas nie prowadzi do niczego dobrego w naszym organizmie. Jeśli chcemy zwiększyć naszą kondycję i poprawić metabolizm, powinniśmy biegać przy tętnie zwiększonym od naszego normalnego, ale na tyle ustabilizowanym, aby móc swobodnie rozmawiać. Potocznie mówi się o braku zadyszki. Jeśli nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć pięciu słów ciągiem, to znaczy, że biegniemy zbyt intensywnie.

Oczywiście istnieją programy biegów interwałowych, w których przez kilkanaście sekund zwiększa się bieg na wyższych obrotach, ale później na nowo stabilizuje się oddech i tętno. Zwłaszcza osobom początkującym zaleca się bieganie na wolniejszych obrotach, aby zwyczajnie nie zniechęcić się do działania. Bieganie powinno dawać przyjemność i satysfakcję, a nie męczyć nas przy każdym wyjściu na świeże powietrze. Im więcej treningów zostanie przez Was zaliczonych, tym szybciej będziecie w stanie biegać bez zadyszki. Jak mówi stare przysłowie – wszystko przyjdzie z czasem, wystarczy dążyć do celu. Tylko cierpliwość i konsekwencja pomoże osiągnąć zamierzony cel. O tym, jakie buty wybrać, aby wygodnie się biegało, przeczytasz tutaj.