Dlaczego warto biegać?

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Teraz jest idealna pora, aby wybudzić się z zimowego snu i rozpocząć bardziej aktywny tryb życia. Jednym ze sportów, który może wykonywać zdecydowana większość z nas jest bieganie. Ten rodzaj aktywności fizycznej nie wymaga od nas dużego nakładu środków pieniężnych oraz specjalnego dojazdu. Wystarczy założyć dobre buty, ubrać się wygodnie i wyjść z domu.

Biegać można wszędzie, chociaż najlepiej biegać w parku, gdzie powietrze jest zdecydowanie bardziej przejrzyste. Obecność zielonych kolorów, odgłosy ptaków działają na nas kojąco i chce się biegać częściej i więcej. Jeśli nie macie czasu na dojazdy do parku albo po prostu Wasz park znajduje się trochę za daleko, możecie rozpocząć bieganie nawet po mniej zatłoczonych ulicach. Wybór należy do Was, jednak tak jak wspomnieliśmy na początku, warunkiem biegania jest posiadanie odpowiedniego do tego obuwia.

Zakładając, że lokalizacja oraz obuwie zostało wybrane, należy zastanowić się, w jaki sposób wyrobić sobie kondycję. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór jednego z szeroko dostępnych planów treningowych. Plany te zakładają, że wcześniej nie wykonywaliście żadnej zaawansowanej aktywności fizycznej. Na początku treningi są krótkie i może się Wam wydawać, że są dla Was zbyt proste, jednak uwierzcie – lepiej jest wykonać plan w całości i po miesiącu lub dwóch cieszyć się
z dużo lepszej kondycji.

Nie zapominajcie zabierać ze sobą na treningi wody mineralnej, która przyda się Wam zwłaszcza w początkowej fazie. Uzupełnianie płynów jest bardzo istotne. Dobrym rozwiązaniem będzie również muzyka, która pobudza do aktywności. Wiele osób zarzeka się, że bez muzyki nie jest w stanie przebiec tyle dystansu, ile ze słuchawkami w uszach. Zobacz więcej.