Chcesz zbudować dom ale nie wiesz jak zacząć? Pomożemy Ci.

budowa-domuWłasny dom jest marzeniem większości ludzi i wydaje się, że by spełnić to marzenie potrzebny jest wyłącznie odpowiedni zasób pieniędzy oraz wkład własnej pracy, by koszty takiej inwestycji nas nie przerosły. Nie zawsze jednak takie pozorne oszczędności przynoszą oczekiwany efekt.

Zakup działki pod budowę domu to ważny aspekt, ale należy pamiętać że jest to także początek całej serii działań jakie niesie ze sobą decyzja o budowaniu się. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ilości dokumentów i pozwoleń jakie trzeba uzyskać, by w ogóle cokolwiek zacząć. Już przy zakupie terenu pod budowę trzeba wiedzieć czy jest on objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co ma wpływ na rodzaj domu jaki chce się postawić. Warto też wiedzieć przed zakupem o rodzajach mediów jakie przebiegają w pobliżu działki – ma to znaczący wpływ na koszty budowy.

Działka definiuje także rodzaj projektu domu – nie na każdej możliwe jest zastosowanie projektu typowego tylko indywidualnego, co znacznie podnosi koszty i niesie za sobą czasochłonne poszukiwanie odpowiedniego architekta.

Jak już przebrniemy przez te fazy zaczynają się kolejne „schody”, czyli mnogość kolejnych papierków niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych. Trzeba naprawdę fachowej wiedzy, by te wszystkie etapy przejść sprawnie, a jeśli taka wiedza jest nam obca lepiej zlecić wykonanie całości kompetentnej firmie, jak espiroproperty.pl, która zajmuje się budową domu od a do z. Załatwianie jak największej ilości spraw samemu może okazać się złudną oszczędnością, gdyż stracony niepotrzebnie czas lepiej wykorzystać na działania, które są nam znane, a całość budowy zlecić komuś z doświadczeniem.

Firma www.espiroproperty.pl dysponuje gronem doświadczonych inżynierów i zapewnia dwufazową obsługę, która na początku obejmuje etap formalno – prawny polegający na pracach przygotowawczych, które obejmują m.in. pomoc w dopasowaniu odpowiedniej formy finansowania inwestycji oraz etap II – część realizacyjna, czyli wybór odpowiednich materiałów budowlanych i sama realizacja projektu do stanu zgodnego z życzeniem klienta, stan surowy, stan deweloperski lub „pod klucz”.