Co jest niezbędne w Twojej apteczce?

Skąd bierze się ból kręgosłupa?

Co jest niezbędne w Twojej apteczce?

 Każdy z nas ma w swoim domu podręczną apteczkę. W apteczce znajdują się różne leki, środki opatrunkowe czy kosmetyki. Każdy trzyma w apteczce te środki, które są mu potrzebne. Jest jednak pewien żelazny zestaw, który warto mieć w domu, który w każdej chwili może się przydać. Należy też pamiętać, że sama apteczka powinna znajdować się w miejscu bezpiecznym, niedostępnym dla dzieci. Leki nie powinny być przechowywane w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Najlepszą temperaturą dla domowej apteczki jest temperatura pokojowa. Co kilka miesięcy należy robić przegląd apteczki, aby pozbywać się przeterminowanych leków.

 Środki opatrunkowe i akcesoria

Codziennie jesteśmy narażeni na otarcia i ranki. W razie skaleczenia, ukąszenia, naruszenia ciągłości skóry, z pomocą przyjdą nam następujące środki pierwszej pomocy i opatrunkowe: woda utleniona, spirytus salicylowy, bandaże, opaski elastyczne, gazy jałowe, plastry z opatrunkiem i plastry bez opatrunku. Warto mieć też w apteczce nożyczki i termometr. Do domowych akcesoriów medycznych zalicza się też ciśnieniomierz.

Leki

W domu powinno się posiadać pewien zestaw leków, który może przydać się każdemu z domowników w każdej chwili. Do tego typu medykamentów zaliczamy: leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne (jeśli mamy dzieci, dbajmy o to, by w razie potrzeby podać im lek dostosowany do ich wieku), leki na przeziębienie, leki przeciwbiegunkowe.

Wiele leków można zastąpić ziołami, pod warunkiem, że robimy do z głową i pod kontrolą lekarza.