Niezwykła moc ziół

praca-sezonowa-w-anglii-zbiory

Niezwykła moc zwykłej pokrzywy

Nasze prababki stosowały biczowanie pokrzywami, święcie wierząc, że te piekące rośliny wspomagają zdrowie. Dzisiaj powraca się do pokrzywy, jednak w zmienionej formie. Stosowanie naparów, nalewek i soku z pokrzyw jest antidotum na wiele chorób. Warto dowiedzieć się o tym więcej.

 Co zawiera pokrzywa?

Pokrzywa to niezwykłe zioło, pełne witamin, mikroelementów i soli mineralnych. Pokrzywa zwyczajna jest bogata w lecytynę, krzemionkę, beta-karoten, witaminę C, potas, żelazo, wapń, fosfor, kwas pantotenowy.

W czym może nam pomóc pokrzywa?

Pokrzywa zwyczajna „oczyszcza krew”, słynie także ze swoich właściwości oddziałujących pozytywnie na urodę. Napar z pokrzywy, pity regularnie, wspomaga leczenie trądziku, wygładza cerę, odżywia włosy i paznokcie. Pokrzywa ma także działanie moczopędne, co jest istotne przy problemach z pęcherzem.

Niektóre kobiety, chcąc wzmocnić włosy i paznokcie, piją herbatkę o nazwie „skrzypokrzywa”. „Skrzypokrzywa” to połączenie skrzypu polnego i pokrzywy zwyczajnej. Przygotowanie naparu polega na zalaniu dwóch torebek w jednym kubku. Jedna torebka to torebka herbaty z pokrzywy, a druga – herbaty ze skrzypu. Skrzyp polny, bogaty w krzemionkę oraz wiele witamin, wspomaga porost włosów, odżywia włosy i paznokcie.

Pomocne zioła

Wśród ziół wpływających pozytywnie na zdrowie, urodę i samopoczucie, można wymienić także rumianek, melisę czy szałwię. Odpowiednio dobrane zioła nie szkodzą, a mogą pomóc. Warto przemyśleć suplementację ziołami.