Domowy fitness club!

trening

Domowy trening fitness

Jeśli nie masz czasu na siłownię ani klub fitness, a chcesz poprawić swoją kondycję, nie martw się! Możesz ćwiczyć w domowym zaciszu.

Zacznij od gimnastyki

Jeśli przez ostatnie lata nie byłaś aktywna fizycznie, zacznij od gimnastyki. Proste pajacyki, skłony, przysiady, półprzysiady, wymachy rąk i nóg, brzuszki i rowerki rozruszają Twoje ciało i uelastycznią mięśnie. Pamiętaj, aby ćwiczyć systematycznie. Systematyczność jest o wiele ważniejsza, niż intensywność ćwiczeń.

 Jak się zorganizować?

Wszystko jest prostsze, jeśli ma się odpowiednią motywację. Większość kobiet ćwiczy, aby uzyskać smukłą sylwetkę. Co może być Twoją motywacją?

Ćwicząc, poprawiasz wydolność płuc i serca. Ćwicząc, dotleniasz cały organizm, uelastyczniasz mięśnie. Ćwicząc, spalasz kalorie i rzeźbisz ciało. Wreszcie – ćwicząc, dbasz o kręgosłup, prawidłową postawę ciała. Czy taka motywacja wystarczy? Jeśli masz nadwagę lub cierpisz na otyłość, zapytaj swojego lekarza, jaki typ aktywności będzie dla Ciebie odpowiedni.

Z jakim sprzętem ćwiczyć?

Wybierz sprzęt prosty, łatwo dostępny i w miarę możliwości – ogólnorozwojowy. Wybierz się do sklepu sportowego i zapytaj sprzedawcę. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, najlepszy sprzęt doradzi Ci fizjoterapeuta lub ortopeda.

Najpierw kup odpowiednią dla swoich potrzeb matę. Jeśli chcesz ćwiczyć na świeżym powietrzu, przyda Ci się też skakanka. Możesz ćwiczyć na piłce. Jeśli interesują Cię typowe sprzęty do fitnessu, typu bieżnia czy rowerek stacjonarny, nie podejmuj nieprzemyślanej decyzji. Przemyśl zakup orbitreka. To wielofunkcyjne urządzenie pomoże Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę.