Dotuje.pl – Jak sprawdzić, że zbiórka pieniędzy na cele medyczne jest prawdziwa?

Któż z nas nie zetknął się z prośbą o wsparcie leczenia osób dorosłych lub dzieci z ciężkimi i najczęściej śmiertelnymi chorobami? Formy tego typu próśb bywają różne, raz jest to telefon, innym razem ulotka wciśnięta w dłoń podczas zakupów, są też niezapowiedziane wizyty w miejscu zamieszkania.

O ile historie ludzi będących na skraju śmierci z powodu braku środków na leczenie chwytają za serce praktycznie każdego, o tyle dawanie pieniędzy do ręki obcym ludziom wśród wielu budzi zrozumiały sprzeciw.

Chcemy pomagać, ale też chcemy by przekazane przez nas środki finansowe były przeznaczone dokładnie na ten jeden wybrany cel. Altruistyczne podejście do problemów innych ludzi wykorzystuje wciąż zbyt wielu naciągaczy i to jest jeden z głównych powodów, iż niektórzy tak bardzo stracili zaufanie do wszelkiego rodzaju zbiórek, że mimo posiadanych środków nie przekazują nic.

Doskonałym rozwiązaniem dla nieufnych, którzy jednakże chcą pomagać jest bezpieczny portal zbiórek prywatnych działający w wirtualnej przestrzeni np.: https://dotuje.pl/jak-to-dziala.

Zbiórka pieniędzy na prywatne konto jest obarczona ryzykiem, iż uzyskane w ten sposób środki nie zostaną wykorzystane zgodnie z celem, na który były wpłacane. Natomiast odwiedzając stronę organizatora otrzymuje się identyfikator zbiórki zawierający imię i nazwisko przeprowadzającego zbiórkę, jej nazwę i cel.

Jak sprawdzić wiarygodność organizatora zrzutki?

W profilu może znaleźć się informacja o zweryfikowaniu bądź nie konkretnego organizatora zbiórki chociażby na podstawie dowodu, a także poprzez zweryfikowany przelew. Portal może również poprosić o dostarczenie dodatkowych dokumentów, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości wstrzymuje całą akcję uniemożliwiając nieuczciwemu organizatorowi możliwość wypłaty już pozyskanych środków.

Zbiórki na większości platform pomocowych dotyczą nie tylko zbierania funduszy na ratowanie zdrowia ludzi, ale też stanowią ostatnią deskę ratunku dla wielu zwierząt, przykład takiej zbiórki:

Dołącz do zbiórki Endoproteza dla Kita https://dotuje.pl/endoproteza-dla-kita!
Aby kot imieniem Kito dostał karmę i endoprotezę, dzięki, którym będzie mógł cieszyć się życiem!

Zrzutki z wykorzystaniem platform mogą też pomóc w zdobyciu pieniędzy na zrealizowanie nieszablonowego pomysłu na biznes.