Flokowanie – na czym polega?

Są różne metody podniesienia estetyki przedmiotów, a jedną z zyskujących coraz większą popularność jest metoda flokowania. 

Co to jest flokowanie 

Flokowanie jest procesem technologicznym wykorzystującym skrawki pociętego na różne odcinki tworzywa sztucznego zwanego strzyżą tekstylną, a następnie po naniesieniu kleju przyklejanie strzyży na konkretny przedmiot. 

Poprzez naniesienie folku zmienia się wygląd poszczególnych elementów przypominając strukturę zamszu. 

Gdzie stosuje się flokowanie 

Dzięki flokowaniu można odmienić wiele rzeczy. Najczęściej efekty flokowania zobaczymy we wnętrzach aut. Kierowcy pragnący się wyróżnić wśród setek podobnych maszyn poddają swoje pojazdy różnym przeróbkom, w tym naniesieniu floku na deskę rozdzielczą. Po takim liftingu wnętrze auta nabiera niepowtarzalnego wyglądu. 

Popularne jest flokowanie artykułów papierniczych, np. kalendarzy, które skutecznie przykują uwagę na półce sklepowej lub okażą się być oryginalnym prezentem. 

Flokuje się również tkaniny, przedmioty z drewna, szkła, gumy i tworzyw sztucznych.

Coraz więcej branż dostrzega niezwykłe efekty flokowania, nie tylko branża gadżetów reklamowych, ale też przemysł meblarski, producenci kamperów,  jachtów kabinowych, projektanci wnętrz. 

Dodatkowe efekty flokowania 

Przedmioty poddane procesowi flokowania zyskują nie tylko na ciekawym wyglądzie, ale też otrzymują dłuższe „życie”. 

Flok posiada dużą odporność na ścieranie, na złe warunki atmosferyczne także i należy do grupy materiałów trudno zapalnych. Dodatkowo tłumi dźwięk, jest dobrym izolatorem ciepła, a w dodatku jest łatwy w czyszczeniu. 

Jedną z doświadczonych firm zajmujących się profesjonalnym flokowaniem m.in.: desek rozdzielczych, odzieży, czapek, gadżetów reklamowych i produktów papierniczych jest firma Alterflock.pl

Firma zapewnia kompleksowe doradztwo, pomoc przy projekcie graficznym i dobraniu do konkretnego projektu odpowiedniej technologii zdobienia. Prace wykonywane są własnoręcznie na wysokiej jakości sprzęcie. Wszystko to daje gwarancję wykonania usługi na jak najwyższym poziomie.