Jak czyścić urządzenia kuchenne?

Brud i plamy w kuchni to efekt uboczny przygotowywania przepysznych potraw. Z pewnością nikt z nas nie lubi godzinami szorować uciążliwych zabrudzeń. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy pozbyć się uporczywych i tłustych plam z wszelkiego rodzaju urządzeń. Nowoczesny sprzęt AGD posiada funkcję samooczyszczania, jednakże istnieją też domowe sposoby pozbywania się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. W niniejszym artykule zaprezentowaliśmy kilka ciekawych sposobów pozwalających na łatwiejsze dbanie o nasz sprzęt.

Ług sodowy

Czym najlepiej czyścić piekarnik? Na pewno silnie żrącym środkiem, najlepiej opartym na ługu sodowym. Przed czyszczeniem powinniśmy zaopatrzyć się w ochronne rękawice i gąbkę. Rękawice są niezbędne, ponieważ chronią wrażliwą skórę przed działaniem żrącego detergentu. Detergenty powinniśmy rozprowadzać po ścianach piekarnika równomiernie, następnie odczekać chwilę na pożądany efekt.

Czyszczenie parowe

Na rynku dostępne są również sprzęty wyposażone w funkcję czyszczenia parowego. Na czym to polega? Urządzenie z omawianą funkcją wyposażone jest w specjalny pojemnik napełniany wodą. Jeśli funkcja zostanie aktywowana, z pojemnika wydobywa się para, która następnie rozmiękcza zabrudzenia. Zabrudzenia następnie bardzo łatwo usunąć za pomocą zwykłej szmatki.

 

W sytuacji, gdy na przykład nasz piekarnik nie jest wyposażony w taką funkcję, zawsze możemy włożyć do niego żaroodporny pojemnik wypełniony wodą. Następnie zostawić pojemnik na kilka minut w temperaturze 140 stopni C. Dodanie do wody silnego zapachu, np. soku z cytryny pozwoli również na pozbycie się brzydkich zapachów. Efekt taki sam, jak w przypadku oryginalnego czyszczenia parowego. Zobacz więcej.