Jak rozruszać swoje zdolności manualne

Pomimo tego, że w XXI wieku możemy modyfikować swoje ciała na wszelkie sposoby, jak też i spędzić całe życie nie wychodząc z domu, nie wolno nam zapominać, że tak naprawdę wciąż pozostajemy zwierzętami, przynajmniej z punktu widzenia planety, a już na pewno z punktu widzenia naszego zdrowia. Odrobina ruchu jest dla nas niezbędna, chociaż częściej pamiętamy o tym, by zapewnić ruch swoim psom, czy to prawdziwym, czy to wirtualnym. Czas najwyższy wykorzystać nasze ciało wedle jego przeznaczenia.

Gimnastyka informatyczna

Odkąd możemy ściągnąć za darmo z Internetu program do wypełniania PITów, podatnik stracił powód do tego, by wychodzić z domu. Cielesny marazm, w jaki możemy popaść przez takie podejście do świata, doprowadzi nas prędzej czy później do poważnych schorzeń kręgosłupa, niewydolności oddechowej, a nawet ogólnie rozumianej brzydoty. Aby do tego nie dopuścić, zalecamy przeznaczać co najmniej godzinę dziennie na tak zwane zajęcia archaiczne. Może to być bieganie, spacer, podciąganie się na drążku lub rozmowa z przedstawicielem płci przeciwnej, koniecznie na żywo.

Piękno dziesięciu palców

Nasze palce poświęcamy głównie do pisania na klawiaturze. Faktycznie, dla samych mięśni jest to całkiem rozwijające zajęcie, ale proponujemy też zainteresować się bardziej kreatywnymi aktywnościami, do jakich możemy przeznaczyć nasze dłonie. Czy pisanie na klawiaturze nie przypomina gry na pianinie? Wystarczy zamienić ze sobą te dwie klawiatury, a doprowadzimy do harmonii nasze ciało, umysł oraz duszę. Ale jeśli nie zostaliśmy obdarzeni czułym słuchem, zawsze można nauczyć się rzeźbienia w glinie lub innych materiałach. Nasze dłonie potrafią wszystko, nie skazujmy ich tylko wyłącznie na klawiaturę laptopa!

Zacznij od dziś i rób to codziennie

Umówmy się, że od tej pory wszyscy będziemy przeznaczali jedną godzinę spośród tych spędzanych przed komputerem, na coś pożytecznego dla nas i dla świata. Może to być gimnastyka, rozmowa, zabiegi artystyczne albo karmienie wróbli. Myślę, że moglibyśmy uzyskać w ten sposób niesamowite efekty, a kto wie, czy w ten sposób nie powstrzymamy przypadkiem chińskiej dominacji na naszym globie!