Jak rozsądnie wybrać wyprawkę dla dziecka?

Każda kobieta kocha zakupy, ale buszowanie po sklepach w poszukiwaniu rzeczy składających się na wyprawkę dla mającego niebawem przyjść na świat dziecka, to eskapada podszyta niezwykłymi emocjami, jedyna w swoim rodzaju. Co zrobić, by była owocna i dobrze zorganizowana?

Przemyślane zakupy

Pamiętaj, że wyprawka dla dziecka musi być przede wszystkim gotowa na czas. Zacznij ją kompletować odpowiednio wcześnie. Produktów do nabycia jest wiele, a oferta sklepów bogata – przed Tobą i Twoim partnerem wiele ważnych decyzji. Wykorzystajcie czas, gdy nie czujesz się jeszcze ociężała i nie masz przykrych dolegliwości. Ostatnie chwile oczekiwania na dzidziusia to czas na relaks, prawdopodobnie będziesz już wtedy czuła się zmęczona i nawet perspektywa zakupów nie wyda Ci się na tyle kusząca, by wstać z kanapy i wyjść z domu. Warto zrobić drobiazgową listę artykułów, które bezwzględnie muszą być w domu, gdy zawita do niego nowy, maleńki lokator. Sklepy wabią przyszłych rodziców szeroką ofertą nowoczesnych i pomysłowych gadżetów dla niemowląt, jednak nie wszystkie z nich są potrzebne. Musimy dokładnie wiedzieć, czego szukamy, wtedy unikniemy nieprzemyślanych, niefortunnych nabytków.

Jak nie zbankrutować? Jak się w tym odnaleźć?

Kompletowanie wyprawki na pewno nie zakończy się na jednym wypadzie do centrum handlowego. Warto rozłożyć te działania w czasie – to ma być przyjemność nie stres bieganina. Sporo uwagi trzeba poświęcić na dobranie odpowiedniego wózka (musi być stabilny i odpowiednio zamortyzowany) oraz łóżeczka wraz z materacem, pościelą i kocykiem. Do większych gabarytowo zakupów należy też wanienka – gdy już przy niej jesteśmy, zaopatrzmy się od razu w termometr do wody i ręczniki. Niezbędne są też oczywiście pieluszki (tetrowe lub jednorazowe), kosmetyki do pielęgnacji, przede wszystkim mydełko, oliwka i krem przeciw odparzeniom oraz specjalny proszek do prania. Najprzyjemniejszą część kompletowania wyprawki stanowi zakup ubranek – tu łatwo jest też dać się ponieść emocjom i kupić wszystkiego za dużo. Trzeba pamiętać, że maluch szybko rośnie, dlatego na początek wystarczy mu kilka sztuk kaftaników i śpioszków – ważne, by były z bawełny i miały prosty fason. Pamiętajmy też o czymś cieplejszym – sweterku lub bluzie, kombinezonie z kapturem, czapeczce rękawiczkach.
Jak widać lista zakupów jest pokaźna, można się więc spodziewać również niemałych kosztów. Pamiętajmy, że nie wszystko musi być nowe – kupując wózek czy fotelik samochodowy z drugiej ręki, możemy sporo zaoszczędzić, nie wstydźmy się też skorzystać z artykułów używanych przez dzieci znajomych czy rodziny.