Lecznicze zioła, sposobem na dolegliwości

DAA

Fiołek trójbarwny, czyli bratek

Bratek, inaczej fiołek trójbarwny, to nie tylko roślina ozdobna. Fiołki trójbarwne rosnące dziko posiadają szereg właściwości zdrowotnych.

Na co napar z bratka?

Napar z bratka stosuje się w leczeniu różnych zaburzeń. Fiołek trójbarwny działa oczyszczająco i moczopędnie, można więc stosować go w leczeniu zaburzeń układu moczowego. Herbatka z bratka ma też działanie wykrztuśne i napotne, będzie więc przydatna w leczeniu przeziębień. Fiołek trójbarwny obniża ciśnienie krwi i wspomaga pracę serca. Fiołek trójbarwny jest rośliną stosowaną w leczeniu bolesnego oddawania moczu. Zioło pomaga także w leczeniu zapalenia oskrzeli.

Herbatka z bratka a trądzik młodzieńczy Napar z bratka łagodzi zmiany trądzikowe. Jeśli masz problemy z cerą, fiołek trójbarwny jest rośliną dla Ciebie. Swoje działanie przeciwtrądzikowe bratek zawdzięcza właściwościom oczyszczającym i witaminie C, wzmacniającej naczynia krwionośne.

Inne zioła na trądzik

W leczeniu trądziku sprawdzą się też inne zioła. Ciekawą propozycją jest pokrzywa zwyczajna, zawierająca szereg witamin, mikroelementów i soli mineralnych. Pokrzywa zwyczajna, tak jak bratek, ma właściwości oczyszczające. W leczeniu trądziku, warto stosować także rumianek – zarówno wewnętrznie w formie naparów, jak i zewnętrznie, w formie okładów. Pokrzywa zwyczajna również może być stosowana w formie okładów.

Tematyka ziół jest bardzo ciekawa. Warto pamiętać, by zioła stosować z głową. Jeśli mamy wątpliwości – zapytajmy lekarza.