Wiosna na balkonie, czyli rzecz o kwiatach

sezonowa-praca-w-Holandii

Wiosna na balkonie, czyli rzecz o kwiatach

Z pierwszymi dniami wiosny, przyroda budzi się z zimowego snu i zaczyna rozkwitać. Na drzewach pojawiają się pąki, stopniowo robi się coraz bardziej zielono. To dobra pora, aby pomyśleć o kwiatach, które można zasadzić w ogródku, na balkonie, w domu czy nawet na cmentarzu.

Kwiaty do domu

Jeśli kupujemy gotowy już kwiat w doniczce i znamy sposoby dbania o niego, możemy bez przeszkód przechowywać go i pielęgnować w warunkach domowych. Co więcej, pielęgnacja kwiatów domowych może stać się naszym hobby. Mówi się, że do kwiatów trzeba mieć tzw. „rękę”. Jeśli obawiasz się, że przesadzając kwiat, uszkodzisz go, poproś o pomoc sąsiadkę. Przyjrzyj się uważnie przesadzaniu kwiatka, abyś następnym razem nie miała wątpliwości. Można się tego nauczyć!

Kwiaty ozdobą Twojego ogrodu

Kwiaty są największą ozdobą ogrodu. To one nadają charakter i styl ogrodom. Warto pamiętać, że: późna jesień to pora sadzenia tulipanów, żonkili, krokusów – one zakwitną już w marcu. W maju pojawią się konwalie i niezapominajki, w czerwcu Twój ogród mogą zdobić lilie, zaś latem i jesienią zakwitnie cała skala przepięknych barw: astry, złocienie, floksy, mieczyki. Uniwersalnym wyborem są pelargonie – kwitną w maju i więdną dopiero po przymrozkach.

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Nie każdy może pozwolić sobie na piękny, kwitnący ogród. Ogromna część z nas mieszka w bloku i nie ma działki, którą można obsadzić i pielęgnować. Nie rezygnujmy jednak z kwiatów! Kwiaty możemy posadzić na balkonie i cieszyć nimi oko codziennie. Od wiosny do jesieni balkon zdobić będą: begonia stale kwitnąca, niecierpek, werbena ogrodowa czy petunia ogrodowa. Warto przemyśleć także zasadzenie fuksji, dalii i pelargonii.

Kwiaty są też najczęściej wybieranym prezentem ślubnym. Jeśli wybieramy się na ślub osoby bliskiej, dobrym podarunkiem będą własnoręcznie zasadzone kwiaty.