Muzyka popularna POP

705_3508849

Muzyka popularna

 Muzyka popularna pojawiła się w latach 60 XX wieku, jako łagodniejsza forma rocka. Na początku miał charakteryzować się prostotą, melodyjnością i szerszych niż do tej pory używaniem syntezatorów i studyjnych technik nagrywania utworów muzycznych.  Za twórców popowych uważa się takich muzyków, którzy kierują się w swojej kompozycji gustami szerokiej światowej publiki i całkowicie rezygnują z głębszego znaczenia swoich utworów, co w dzisiejszym świecie nie jest takie jednoznaczne. Bardzo często w obliczu wielkiej światowej tragedii twórcy tacy udowadniają, że liczy się dla nich także przekaz. Niestety bardzo niewielu artystów przyznaje się do tego, że ich muzyka zazwyczaj skierowana jest tylko na dochód wydawnictw i ich samych.

Pop to też sztuka

Mimo tego, że muzyka ta jest skierowana dla masy odbiorców nie jest powiedziane, że te utwory są słabej jakości, wręcz przeciwnie. Amerykański producent i kompozytor Timbaland wielokrotnie udowodnił, że nawet taka muzyka jak pop może dzielić się na zwykłe utwory i na dzieła kultowe, takie jak „Apologize” zespołu One Republic.  Do produkcji takich utworów bardzo często aranżowani są profesjonalni tekściarze, kompozytorzy czy także choreografowie i muzycy studyjni.

Sławni twórcy muzycy pop

 Najbardziej sławnymi piosenkarzami lub zespołami popowymi są: Michael Jackson, Modern Talking, Madonna, Spice Girls, Lady Gaga, Bruno Mars czy Taylor Swift. Na Polskiej scenie od wielu lat dominują tacy twórcy jak: Feel, Bajm, Doda, Ewa Farna czy też Enej.