Taylor Swift- biografia i twórczość

540_3616600

Taylor Swift- biografia i twórczość

Taylor Swift jest amerykańską piosenkarką wykonującą utwory z zakresu country i pop. Ma na swoim koncie wiele napisanych tekstów a także jest instrumentalistką. Swoją pierwszą płytę wydała w 2006 r. w wieku 17 lat. Płyta ta okazała się multiplatynową w tylko samych Stanach. Dwa lata później jej następny album Fearless okazał się najdłużej szczytowym krążkiem nie tylko roku, ale prawie całej dekady – trwał na pierwszym miejscu aż jedenaście tygodni.

2008 roku łączna sprzedaż albumów Swift wyniosła tylko w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki ponad 4 miliony kopii, przez co artystka stałą się najlepiej sprzedającą się gwiazdą na świecie tego roku. W 2011 roku trafiła na 7 miejsce najbardziej wpływowych postaci światowego show biznesu. W tym samym roku Taylor została wyróżniona tytułem Kobiety Roku przez magazyn Billboard. W listopadzie ubiegłego roku Taylor Swift przeszła do historii, jako artystka z dwoma kolejnymi utworami, które zajmowały pierwsze miejsce na liście notowań Billboard były to kolejno piosenki „Shake it Off” i „Blanke Space”.

Młoda filantropka

Taylor Swift jest znana także ze swojej działalności filantropijnej. Już w wieku 18 lat przekazała swój samochód na rzecz organizacji charytatywnej Victory Junction Gang, natomiast wszystkie dochody ze sprzedaży biletów jej występów w czasie jednego z festiwali przekazano na rzecz czerwonego krzyża. Taylor Swift śpiewała także podczas charytatywnego koncertu Sound Relief, z którego dochód został przekazany na rzecz walki z pożarami w lasach Australijskich. Wiele dzieci we wczesnym już wieku ujawnia swoje talenty muzyczne. Dlaczego to nie mogłoby być twoje dziecko?