Nawilżanie jako podstawa pielęgnacji twarzy

Nawilżanie jako podstawa pielęgnacji twarzy

Wiesz dobrze, że odpowiednie dbanie o cerę zaprocentuje po latach. Pielęgnujesz twarz nie tylko po to, aby była piękna teraz, ale też po to, aby cieszyć się urodą wiele lat później. Podstawą racjonalnej pielęgnacji skóry twarzy powinno być nawilżanie. To właśnie dzięki nawilżaniu Twoja twarz jest promienna i pełna blasku. Dzięki nawilżaniu wiesz, że Twoja skóra zostanie gładka jak najdłużej.

Jak prawidłowo nawilżać skórę?

Krem do twarzy, nawet najlepszy, nie zastąpi… wody. Pamiętaj, aby nawadniać się od wewnątrz. Każdego dnia powinnaś wypijać przynajmniej 1,5 litra dobrej jakości wody. Nawilżone ciało procentuje jędrną, elastyczną, pełną blasku skórą. Jedz warzywa, głównie te, które zawierają beta-karoten, np. marchew. Surówki z warzyw polewaj oliwą – witamina A rozpuszcza się w tłuszczach!

Krem do twarzy – Twój niezbędnik w nawilżaniu

Odpowiednio dobrany krem to prawdziwy skarb. Zapobiega utracie wody z naskórka, nawilża skórę i natłuszcza ją, a często także odżywia. W ten sposób zapobiega starzeniu skóry. Warto szukać dobrego kremu, a przy wyborze nie kierować się marką, lecz składem. To właśnie skład kosmetyku odpowiedzialny jest za jego działanie.

Oprócz kremów, możesz także wybrać różnego rodzaju oleje, oliwki, balsamy. Wybór kosmetyków nawilżających jest ogromny. Pamiętaj tylko, aby dobierać je do Twojego typu cery. Mają pomóc, a nie zaszkodzić. Jeśli zostaną dobrane w odpowiedni sposób – mogą sprawić niemal cuda.

Pielęgnacja cery

Aby nawilżanie przyniosło oczekiwany efekt, niezbędna jest kompleksowa pielęgnacja skóry.