Skąd pochodzi moda na depilację?

pobrane (1)

Skąd pochodzi moda na depilację?

Mało kto wie, że moda na gładkie ciało swoje źródło ma… w kulturze islamu. To właśnie ta trzecia z religii abrahamicznych wprowadziła obowiązek depilacji ciała, oczywiście w obrębie kultury wywodzącej się z tej właśnie religii. Zachód przejął modę na depilację właśnie ze Wschodu.

Czterdzieści nocy

 Muzułmanie i muzułmanki od najdawniejszych lat zobowiązani są do usuwania owłosienia spod pach i do usuwania owłosienia łonowego, najrzadziej co czterdzieści nocy. Tak stanowi ich religia, nierozerwalnie połączona z kulturą. Kobiety w kulturze islamu najczęściej sięgają po pastę cukrową jako metodę depilacji. Depilacja pastą cukrową jest elementem ich tradycji.

 Depilacja w kulturze zachodniej

Za rozpowszechnienie na szeroką skalę depilacji odpowiada rewolucja. W Polsce moda na depilację zakorzeniła się na stałe na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wcześniej nikogo nie raziło naturalne owłosienie ciała, a nawet jeśli raziło, nie istniał wymóg kulturowy depilacji.

Jaką wybrać metodę usuwania zbędnych włosków?      

Metod usuwania zbędnego owłosienia jest co najmniej kilka. Od golenia maszynką jednorazową, wielorazową czy golarką, po depilację pastą cukrową, kremem, woskiem czy depilatorem. Oczywiście każda z tych wymienionych wyżej metod ma szereg swoich wad i zalet, a więc każda z nas musi wybrać ten sposób usuwania włosków, która jest dla niej najlepszy. Dobór metody usuwania włosków jest kwestią indywidualną. Warto wypróbować kilka metod, by wybrać tę najlepszą.