Podróż może być przyjemna

samochod

Podróże małe i duże

Podróżowanie to hobby wielu z nas. Zwiedzamy już cały świat, świat nie ma dla nas granic. Zakątki Europy nie mają przed nami już żadnych tajemnic. Oglądamy ciekawe miejsca i poznajemy inne kultury. A Polska? Czy zwiedziliśmy ją całą?

Bieszczady

Znamy już Tatry i tatrzańskie miejscowości, Zakopane przeszliśmy wzdłuż i wszerz… Może czas na Bieszczady?

Bieszczady należą do Beskidów Wschodnich. W Bieszczadach żyją różne gatunki zwierząt. Spotkać możemy między innymi jelenie, niedźwiedzie, żubry, rysie i żbiki. Klimat w Bieszczadach jest łagodniejszy, niż w Tatrach, dlatego też urlop w Bieszczadach jest dla sercowców lepszym wyborem, niż urlop w Tatrach.

Mierzeja Helska

Jeśli chcesz spędzić urlop, w trakcie którego przemierzysz mnóstwo kilometrów, zakosztujesz kąpieli w Bałtyku, obejrzysz unikalne torfowe kłyle i staniesz na samym początku Polski – wybierz Półwysep Helski.

 Ech, Mazury…

Poświęć chociaż jeden weekend na zwiedzanie Warmii i Mazur. Warto zwiedzić Szlak Zamków Gotyckich, Krainę Galindów, ruiny zamku w Szymbarku. Będąc na Mazurach, koniecznie trzeba zobaczyć kwaterę Hitlera i spłynąć Krutynią. Mazury to także kraina tysiąca jezior, cud natury, nieporównywalny z niczym innym. Warto, podróżując po obcych krajach i poznając obce kultury, przypomnieć sobie też o pięknie i bogactwie turystycznym własnego kraju. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”!

Przed wyjazdem na wakacje, warto przemyśleć kwestię podróży, zwłaszcza gdy jadą z nami dzieci. Podróż z dziećmi wiąże się ze stresem, ale tego stresu można uniknąć. Jest na to kilka sposobów.