Oszczędzanie dzięki kantorowi internetowemu? To możliwe!

kasaDzięki wymianie walut w kantorze internetowych można zaoszczędzić nawet do 8%. Gdy często potrzebujesz walut obcych, na przykład przy prowadzeniu transakcji z klientami zagranicznymi lub przy spłacie kredytu walutowego, to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie!

Poszukiwanie oszczędności w firmowym lub domowym budżecie wcale nie musi oznaczać drastycznych cięć. Spore oszczędności można osiągnąć także wtedy, gdy skorzysta się z odpowiednich form wymiany walut. Dotychczas wielu z nas wybierało kantory stacjonarne, aby wymienić waluty. Można również powierzyć to bankowi, ale w każdym z tych przypadków pojawia się spora opłata – prowizja dla instytucji oraz spread, czyli różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży walut.

Bardziej korzystne jest używanie kantorów internetowych, na przykład Trejdoo.com, które działają całkowicie on-line i pozwalają na dokonanie wymiany waluty bez wychodzenia z domu. Wtedy kupno i sprzedaż waluty jest tak łatwe, jak zrobienie zakupów w sklepie internetowym. Dodatkowo także kantor on-line są w stanie zaoferować swoim klientom bardziej atrakcyjne kursy wymiany, które pozwalają na spore oszczędności. W e-kantorach spready są minimalne, dlatego też na jednej transakcji można zaoszczędzić nawet od około 100 do 250 złotych przy przykładowej wymianie złotówek na 1000 euro.

Oszczędzanie dzięki kantorom on-line jest wobec tego bardzo proste – wystarczy tylko założyć swoje konto w e-kantorze. Trzeba również posiadać dwa konta bankowe – złotówkowe oraz walutowe, które służą do przelewania pieniędzy. Co więcej, niektóre kantory internetowe, na przykład Trejdoo.com pozwalają na dokonanie rezerwacji kursu wymiany.  Wtedy użytkownik może zarezerwować ustaloną kwotę kupna lub sprzedaży waluty z odroczonym terminem dostarczenia środków pod wymianę (np. za 3 miesiące), po z góry ustalonym  kursie. Rezerwacja kursu to zabezpieczenie transakcji przed różnicami kursowymi w przyszłości i „spokojny sen”. Jest stosowana często przez eksporterów lub importerów. Jedynym warunkiem jaki klient musi spełnić przed dokonaniem usługi rezerwacji kursu to wpłata 5% wartości transakcji na swój rachunek w trejdoo.com. Kwota ta jest blokowana do momentu rozliczenia transakcji.

Podsumowując, jeżeli zależy ci na wymianie walut jak najbardziej korzystnie, w takiej sytuacji warto zdecydować się na kantory internetowe – to wygodny, szybki i łatwy sposób na transakcje walutowe!