Parkowanie w Poznaniu – jak robić to sprytnie?

Poznań to jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Na znalezienie miejsca postojowego w centrum stolicy Wielkopolski kierowcy muszą przeznaczyć średnio ok. 40 minut. Sprawy nie ułatwia to, że z każdym rokiem na poznańskich ulicach przybywa samochodów.

W Poznaniu nie spada zapotrzebowanie na miejsca parkingowe

Poznań nie jest jedynym polskim miastem, które boryka się z deficytem miejsc parkingowych. Podobna sytuacja panuje we wszystkich dużych miastach, co powoduje utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale również dla pozostałych użytkowników ruchu. Samochody są pozostawiane na chodnikach czy trawnikach, a także w wielu niedozwolonych miejscach – warto pamiętać, że grozi za to mandat.

Parkowanie w centrum Poznania – gdzie najlepiej?

Parkowanie w centrum Poznania można sobie ułatwić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zainstalowanie na smartfonie specjalnej aplikacji, która pokazuje wolne miejsca w okolicy. Sprawdzonym i bardzo cenionym przez kierowców rozwiązaniem są podziemne parkingi, których w mieście powstaje coraz więcej. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Interparking Polska, która przy placu Wolności obsługuje podziemny parking płatny, Poznań potrzebuje tego typu obiektów zarówno z uwagi na dużą liczbę mieszkańców, jak i osób przyjeżdżających tu w celach biznesowych lub turystycznych. Firma umożliwia kierowcom rezerwację miejsca online, co daje sto procent pewności, że będzie ono wolne w wybranym terminie.

Podziemne parkingi w Poznaniu – jakie mają zalety?

Za korzystaniem z podziemnych parkingów w Poznaniu przemawiają przede wszystkim wygoda oraz oszczędność czasu. Nie są to jednak jedyne zalety tych obiektów. Nie ingerują one w miejski krajobraz, co pozwala na dowolne zagospodarowanie przestrzeni. Przyczyniają się ponadto do redukcji samochodów na ulicach, co z kolei oznacza mniej spalin zanieczyszczających atmosferę. Większość firm obsługujących podziemne parkingi ma w swej ofercie abonamenty dla mieszkańców, które są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.