Zarabianie na giełdzie – poradnik inwestora

Inwestowanie na giełdzie nie jest łatwe i wymaga wiele wysiłku oraz jeszcze więcej nauki. Wszystkich inwestorów, pomimo widocznych na pierwszy rzut oka różnic, łączy wspólny cel, jakim jest zarabianie pieniędzy. Wbrew pozorom, na giełdzie może grać każdy, kto posiada oszczędności.

Najbardziej popularnym sposobem na pomnożenie swojego kapitału jest zarabianie na akcjach oferowanych przez giełdę. Jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik dla początkującego inwestora.

Nauka to podstawa

Zanim zdecydujesz o ulokowaniu kapitału w akcjach, musisz poznać teoretyczne podstawy inwestowania na giełdzie, które pomagają osiągać dodatnie stopy zwrotu. Nie ulega wątpliwości, że istnieje mnóstwo strategii, a każda z nich jest inna. Bardzo duże znaczenie mają też inne elementy, które wywierają bezpośredni wpływ na decyzje inwestycyjne. W głównej mierze zależą między innymi od wieku inwestora, jego pozycji społecznej, a nawet od osobistych impulsów. Właśnie dlatego wybierz nagradzanego brokera i inwestuj z Saxo Bank Polska, szczególnie jeśli stawiasz pierwsze kroki na giełdzie.

Jak zarobić na giełdzie?

Skuteczne inwestowanie na giełdzie dość często uchodzi za skomplikowane. Aby odnieść zysk, trzeba we właściwym momencie sprzedać akcje jednej spółki i kupić w to miejsce inne. Kiedy zatem najlepiej sprzedawać, a kiedy warto kupować? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak posługując się różnymi strategiami i technikami inwestycyjnymi, można osiągać bardzo dobre wyniki z inwestowania w papiery wartościowe.

Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest wypracowanie własnej strategii. Na to jednak potrzeba trochę czasu i doświadczenia. Wyrobienie własnej strategii, które będzie Ci pasować zarówno pod względem zakresu wolnego czasu, jak i Twojego charakteru to pierwszy krok do wielkiego sukcesu.

Strategie inwestowania na GPW

Jeśli zastanawiasz się jak i ile można zarobić na giełdzie, pamiętaj, że masz do wyboru wiele strategii inwestowania. Najważniejszymi narzędziami, które umożliwiają inwestorowi ocenę rynku finansowego są analiza techniczna i fundamentalna.

Im więcej będziesz wiedzieć o rynku kapitałowym, tym lepiej dla Ciebie. To właśnie umiejętne korzystanie z tych analiz pomaga zarabiać na giełdzie. Najlepsze podejście łączy w sobie oczywiście stosowanie obu strategii. Analiza fundamentalna daje możliwość ogólnej oceny i wyboru spółek, które mają dobre podstawy. Z kolei analiza techniczna pozwala na zdobycie szerokiej i rzetelnej wiedzy na temat krótko i długoterminowych trendów w globalnej gospodarce.